Home / Life & style  / Beauty  / Jour d’Hermès

Jour d’Hermès

Jsem promiskuitní. Tedy co se parfémů týče. Díky své práci jsem jich spoustu dostala i rozdala. Jednu dobu jsem jich měla 20 a nosila každý den nějaký jiný. "Už toho nech, nepoznám, jak voníš", řekl

jour-d_hermes_2

Jsem promiskuitní. Tedy co se parfémů týče. Díky své práci jsem jich spoustu dostala i rozdala. Jednu dobu jsem jich měla 20 a nosila každý den nějaký jiný. „Už toho nech, nepoznám, jak voníš“, řekl mi můj kluk. Pochopila jsem, že je čas dospět a vybrat si. Byla to Sophiina volba, ale na mém toaletním stolku zůstal Hermès.

Hlavní parfumér domu Hermès Jean-Claude Ellena je jedním z nejlepších mistrů svého oboru. Jeho vůně jsou poezie v lahvičce, nepřeháním. Jour d’Hermès, jeho nejnovější vůně, je květinová. A tady končí všechna domnělá klišé. Představte si parfém, který evokuje noční zahradu nebo jarní kytici. Nařezané květiny. Kytku, co dáte mámě. Tulipány, které dostanete od prvního kluka. Je tam prostě všechno.

Co mě baví nejvíc, je nekomplikovaná smyslnost Jour d’Hermès: na nic si nehraje, oplývá sebevědomím a zároveň je komplexní.

Když jsem nastoupila do své první redakce (byla to ELLE), fascinovalo mě, že redaktorky měly na svých psacích stolech flakóny se svými parfémy. Bylo mi 19 a vrcholem pro mě bylo půjčit si mámin Dior.

Teď mám flakón Jour d’Hermès na svém psacím stole ve své vlastní redakci. Flakón vytvořený designérem Pierrem Hardy, který pro Hermès navrhuje šperky a boty. Je jednoduchý a čistý.

S věkem toužím mnohem víc po jednoduchosti, co mě vystihne, než po okázalosti. S Jour d’Hermès se mi mé nároky splnily.

Cena: 85 ml za 2750 Kč. K dostání v butiku Hermès a parfumeriích Douglas.

anit@fashionbook.cz