Home / Life & style  / Fashion  / Výstava českých návrhářů v Paříži

Výstava českých návrhářů v Paříži

Dobýt francouzskou módní scénu se pokusí čeští módní návrháři v rámci výstavy MODE.CZ České kolekce v černé komoře. Ta se bude konat od 17. května do 8. června v Českém centru v Paříži.   Prezentovat se

Dobýt francouzskou módní scénu se pokusí čeští módní návrháři v rámci výstavy MODE.CZ České kolekce v černé komoře. Ta se bude konat od 17. května do 8. června v Českém centru v Paříži.mode.cz photo 1
 

Prezentovat se zde budou Jakub Polanka, Kateřina Geislerová, Miroslav Sabo a Pavel Brejcha. „Chtěli jsme vyjít z přirozené vazby dvou uměleckých žánrů – módy a fotografie, a umožnit tak mladým umělcům spojit své síly v mezinárodním prostředí, “ vysvětluje Klára Knotová, kurátorka expozice, kterou pořádá Asociace českých studentů a mladých profesionálů ve Francii (ČSMPF) ve spolupráci s Českým centrem Paříž.

mode.cz photo 2

 

 

Výstava představí třicet analogových fotografií a výběr modelů začínajících i renomovaných českých návrhářů, které budou také nabídnuty k prodeji. K vidění bude taktéž krátkometrážní snímek ze zákulisí expozice, natočený francouzskou filmařkou Morgane Terres.

mode.cz photo 3

 

 

Fotografie, které svým tradičním pojetím protestují proti současné digitální přehlcenosti, má na svědomí spolek Collectif 5.6. V Paříži jsou tito umělci zavedenou hip značkou, proto rádi kvitujeme fakt, že zachytili práci našich návrhářů.
mode.cz photo 4

 

 

V případě, že se do Paříže chystáte nebo zde snad dokonce žijete (jako členka Fashionbook.cz týmu Marta nebo návrhář Jakub Polanka), výstavu najdete na adrese: 18 rue Bonaparte v 6. obvodě, otevřeno od úterka do soboty od 13h do 18h, ve středu do 20h.

 

 

foto: csmpf.com

anit@fashionbook.cz