Home / Life & style  / Fashion  / Keira Knightley jako Coco Chanel

Keira Knightley jako Coco Chanel

Karl Lagerfeld si zakládá na tom, že je multitalentovaný umělec. Kromě navrhování také rád fotí a natáčí filmy. Jeho poslední snímek s Keirou Knightley v hlavní roli je poctou stoletému výročí módního domu Chanel.     Keira Knightley

Karl Lagerfeld si zakládá na tom, že je multitalentovaný umělec. Kromě navrhování také rád fotí a natáčí filmy. Jeho poslední snímek s Keirou Knightley v hlavní roli je poctou stoletému výročí módního domu Chanel.

Screen shot 2013-05-10 at 9.52.32 AM

 

 

Keira Knightley vzbuzuje silné emoce. Jedni ji milují, druzí tvrdí, že absolutně neumí hrát. Jako Coco nás moc nepřesvědčila. Možná proto, že samotná návrhářka měla neuvěřitelný drive, kdežto Keira působí trochu mdle.

Screen shot 2013-05-10 at 9.54.01 AM

 

 

Filmeček ukazuje otevření prvního obchodu Chanel, kdy si po chvilce nepochopení najde svou stálou, aristokratickou klientelu. Osobně nás tento Lagerfeldův počin baví především kvůli slavným tvářím, které do nejrůznějších rolí angažoval.

 

 

Například slečnu Wonderbuiltovou si zahrála modelka Linsdey Wixon, Lady Gray, která si vypůjčila tvídové sako od svého manžela, ztělesnila její starší kolegyně Stella Tennant.

Screen shot 2013-05-10 at 9.58.35 AM

Screen shot 2013-05-10 at 10.01.18 AM

 

 

Majitelku chrtů, u které tápete, zda je žena či muž, si zase zahrála modelka Jamie Bochert. Přimlouváme se za ní i u Pedra Almodóvara, protože si myslíme, že by do jeho estetiky perfektně zapadla.

Screen shot 2013-05-11 at 3.43.47 PM

 

 

Další Lagerfeldova múza, Caroline de Maigret si vystřihla menší, ale vizuálně zábavnou roli. Jako vysoká, urozená zákaznice Chanel, je do obchodu doprovázena liliputem. Zřejmě très chic.

Screen shot 2013-05-11 at 3.43.31 PM

 

Těch 18 minut, co film trvá, je někdy trochu prkenných (byl to snad Karlův záměr?), někdy trochu zábavných, jindy velmi elegantních a krásných. Jako značka samotná, jejíž aura začíná opět trochu závánět strnulostí.

anit@fashionbook.cz