Home / Life & style  / Living  / Noc literatury

Noc literatury

Když jsme vám tvrdili, že kniha má Fashionbook.cz své výsadní místo, nepřeháněli jsme. Po pozvání do naší čítárny následuje upozornění na akci, která nás každoročně baví: Noc literatury.     Často si stěžujeme, že málo čteme (a ostatní

Když jsme vám tvrdili, že kniha má Fashionbook.cz své výsadní místo, nepřeháněli jsme. Po pozvání do naší čítárny následuje upozornění na akci, která nás každoročně baví: Noc literatury.

clutches34

 

 

Často si stěžujeme, že málo čteme (a ostatní málo čtou). Náš zážitek z několika málo dní, co je Fashionbook čítárna otevřená, ale přesvědčuje o opaku. Hodně čtou studenti, důchodci a podivíni. My ostatní nějak pořád nenacházíme dost času.

 

 

Není ale větší otrava, než když vás někdo za něco pořád peskuje. Barvíte si vlasy špatně, oblékáte se špatně, líčíte se špatně a teď ještě málo čtete?!

 

 

Tak toho radši necháme a jen vás pozveme 15. května od 18 do 23 hodin na pražskou Letnou. Zde se na zajímavých nebo jindy nedostupných místech, setkáte s příběhy i městem tak, jak je neznáte.

f43f74d3ba0fce7c224ab7522eb8bd8d

194295e645aa14a3675815e1aa37ea78

297fb4e179818d85608d5f339b0f8781

 

 

Naším osobním tipem jsou například čtení románu Jonase Jonassona: Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, Kaligrafie snů od španělského autora Juana Marsé, Harmonia caelestis od Pétera Esterházy. Speciálně doporučujeme čtení knihy Deštník pro tento den od Wilhelma Genazino, protože pojednává o člověku, který testuje luxusní kožené polobotky.

 

 

Pokud nejste z Prahy, nezoufejte. Doprovodný program se koná i v České Lípě, Hradci Králové, Kutné Hoře, Kroměříži, Liberci a Táboře.

 

 

Více info najdete zde.

 

 

foto: Pražská noc literatury, Olympia LeTan

anit@fashionbook.cz