Home / Life & style  / Fashion  / Marina Abramović módní superstar

Marina Abramović módní superstar

Málokterý intelektuál nezná tuhle babičku „performance art". Sláva Mariny Abramović ale dávno pronikla za pevné galerijní zdi. Zahrála si v seriálu Sex ve městě a mezinárodní bulvár tvrdí, že její styl kopíruje Kim Kardashian.   Je ultimátní

Málokterý intelektuál nezná tuhle babičku „performance art“. Sláva Mariny Abramović ale dávno pronikla za pevné galerijní zdi. Zahrála si v seriálu Sex ve městě a mezinárodní bulvár tvrdí, že její styl kopíruje Kim Kardashian.

 

182699_10151528381585805_602000735_n

Je ultimátní trendsetterkou i feministkou zároveň. Blízkým přítelem Mariny Abramović je hlavní návrhář módního domu Givenchy, Riccardo Tisci (ten, který oblékal Kim Kardashian na letošní MET Ball. Pouto mezi Marinou a Kim tu zřejmě je).

82648

 

Z čeho by si někteří umělci mohli vzít u Abramović příklad, je nepovrchní způsob, kterým vnímá módu. „Móda je pro mě jazykem, který v každé kultuře hraje důležitou roli. Díky módě můžete být kýmkoliv chcete, promlouvat svou vlastní řečí,“ řekla v rozhovoru pro Another Magazine.

Marina-Abramovic-for-Elle-Serbia

 

Zajímavé je, jak kult této srbské umělkyně, proniká do pop kultury. Bulvár nařkl již zmíněnou Kim Kardashian, že Marinu bez skrupulí kopíruje.

1363273837939.cached

 

Osobně si myslíme, že Marinu tyhle rozruchy víc než těší. Vždyť je to umělkyně, která i z rozpadu partnerského vztahu umí udělat performanci. V 80.letech se rozešla se svou životní láskou, německým umělcem Ulayem. Rozhodli se naposledy setkat uprostřed Velké čínské zdi, kam každý šel z jiné strany.  Od té doby se poprvé viděli až před třemi lety, během Marininy performance newyorském MoMa. Vystoupení spočívalo v tom, že umělkyně strávila minutu ticha s každým návštěvníkem, kdo si k ní sednul. Nečekala ovšem, že zde po třech desetiletích se tu shledá i s někým, kdo pro ní býval nejbližším člověkem na světě. Kdo u tohoto videa nezamáčkne slzu, nemá srdce!

 

 

foto: archiv internetu

anit@fashionbook.cz