Home / Life & style  / Fashion  / Vesmírné překvapení na festivalu v Cannes

Vesmírné překvapení na festivalu v Cannes

A zase po roce Cannes přicházejí, zpívejme přátelé, by si mohly notovat hollywoodské hvězdy. Začal totiž 66. ročník filmového festivalu na Francouzské riviéře, který nemůže vynechat nikdo, kdo chce v rámci světové kinematografie něco znamenat.         Letos

A zase po roce Cannes přicházejí, zpívejme přátelé, by si mohly notovat hollywoodské hvězdy. Začal totiž 66. ročník filmového festivalu na Francouzské riviéře, který nemůže vynechat nikdo, kdo chce v rámci světové kinematografie něco znamenat.

 

 

Opening Ceremony And 'The Great Gatsby' Premiere - The 66th Annual Cannes Film Festival

 

 

Letos se festival nese ve znamení velkého kýče, který se kumuluje okolo snímku Velký Gatsby ( s výrazem Gluma z Pána prstenů se naší redakcí nese úšklebek, že jsme to předvídali). Kritikové nenechali na počinu režiséra (a megalomana) Baze Luhrmanna nit suchou.

 

 

GG-06835

 

 

„Je to vítězství formy nad obsahem,“ neslo se zklamaně sálem po premiéře. Carey Mulligan, hlavní ženské představitelce, to ale mohlo být dost jedno. V šatech od Diora a špercích od Tiffanyho doslova zářila. Dáváme jí bod také za to, že se prostřednictvím svého jednoduchého stylingu vykašlala na všudypřítomný rádoby-artdeco styl, který premiéra Gatsbyho odstartovala. Škoda, že české celebrity si z ní nevzaly příklad.

 

 

Carey-Mulligan-GettyImages

 

 

To se naštěstí rozhodně nedá říct o Julianne Moore, dvojnici naší Fashionbookové Kitti. Aby bylo jasno, Julianne máme rádi, ale svého stylistu by měla na hodinu vyhodit. Kdo půjčí klientce menší boty, které jí z chodidel vytvoří něco, co evokuje vesmírného vetřelce?

Opening Ceremony And 'The Great Gatsby' Premiere - The 66th Annual Cannes Film Festival

 

 

Trochu mimozemsky působí i další zrzka, Nicole Kidman. Potom, co si nechala zničit obličej botoxem a plastickou chirurgií už bude divně vypadat ve všem, i v tak půvabných šatech, jako je tahle květinová záležitost od Diora. Tak snad jí porotcování na festivalu půjde lépe, než souboj s vlastním stárnutím.

 

 

Opening Ceremony And 'The Great Gatsby' Premiere - The 66th Annual Cannes Film Festival

 

 

Tak, to by bylo na úvod vše. Vzhledem k tomu, že festival v Cannes trvá až do 26.května, můžete se těšit na další postřehy.

 

 

foto: Dior, Tiffany

anit@fashionbook.cz