Home / Journals  / Anit  / Příruční talisman

Příruční talisman

Poprvé jsem tyhle provázky na zápěstí zaznamenala asi ve třetí třídě. Moje kamarádka Lucka Průšová mi jeden vlastnoručně upletla. Náramek přátelství.         Pamatujete si na to? Sichrhajckou se bavlnky připevnily na džíny, a pak se pletlo

Poprvé jsem tyhle provázky na zápěstí zaznamenala asi ve třetí třídě. Moje kamarádka Lucka Průšová mi jeden vlastnoručně upletla. Náramek přátelství.

 

 

Friendship_Bracelet_square_forms

 

 

Pamatujete si na to? Sichrhajckou se bavlnky připevnily na džíny, a pak se pletlo… Vzhledem k tomu, jak jsem manuálně (ne)šikovná, připomínaly moje vlastní náramky barevné mini dready. Nutila jsem pak mámu, která boho stylu nikdy nepřišla na chuť, aby je neustále nosila. Chudák máma.

 

 

Pak tenhle trend nějak vyšuměl, jediný, kdo mi ho připomínal, byl Václav Havel a Dalajláma. Oba měli, i přes veškerou svojí důstojnost, na zápěstí barevné šňůrky jako Lucka Průšová.

 

 

Léta plynula, na mém zápěstí se toho vystřídalo víc než dost. Tenoučké barevné náramky, kterých jsem nosila asi 50 a příšerně cinkaly, kožené pásky s nýty, secesní skvost po mé aristokratické prababičce… Na bavlněnou šňůrku nebylo místo.

 

 

 

 

Pak jsem začala pracovat v módním průmyslu a překvapovalo mě, že zahraniční módní editorky v letech měly vedle Hermès obojků na rukou právě ty nejrůznější šňůrky. Osobní talismany.

 

 

Shop-Pura-Vida-Bracelets-Friendship-Bracelet-Trend

 

V Izraeli u Zdi nářků jsem si pak na ruku nechala uvázat červenou šňůrku se sedmi uzly. Náramek mě měl chránit a splnit mi přání.

 

 

13kab.large1

 

Po 5 měsících se mi ale včera roztrhl. Zvykla jsem si na něj tolik a najednou je pryč… A i Lucka Průšová se svým náramkem přátelství v nedohlednu…

 

 

Také proto vyrazím na pop-up mé kolegyně, módní redaktorky Lenky Poláčkové, která tvoří osobní náramky pod značkou Le Petit Délice. Tyhle doplňky nosí celá pražská fashion komunita. Stylisté, modelky, make-up artisté. Osobně mě na nich baví, že některé komponenty náramků jsou pozlacené, postříbřené či z perleti. Jiné zase Lenka našla třeba u babičky ve skříni.

 

 

pop up shop_pozvanka.final-1

 

 

Potkám se tu se všemi, kdo vyznává sentiment na ruce.

 

970744_372071669560035_1434034117_n

 

foto: Le Petit Délice, archiv internetu

anit@fashionbook.cz