Home / Life & style  / Fashion  / Osobnost z brněnského Módění: Daniela Pešková

Osobnost z brněnského Módění: Daniela Pešková

Na tuto designovou akci, která se bude konat 7.6. v brněnské metropoli, jsme vás už zvali zde. Nyní se zaměříme na návrháře, se kterými se tu můžete setkat.   Daniela Pešková je čtyřiadvacetiletá studentka Univerzity Tomáše

Na tuto designovou akci, která se bude konat 7.6. v brněnské metropoli, jsme vás už zvali zde. Nyní se zaměříme na návrháře, se kterými se tu můžete setkat.

 

Daniela Pešková je čtyřiadvacetiletá studentka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, kde studuje v ateliéru módní tvorby. Kromě své volné tvorby navrhovala například oblečení pro Miss Academia 2011.

 

daniela

 

 

 

Podle svých slov nejraději nosí tepláky, džíny, jednoduchá trička a oblečení ze sekáče. Její oblečení se ale aktuálně týká propojení dřeva a oděvu, kdy na základě svých podrobných studií designérka aplikuje tento přírodní materiál do tkanin. Na své bakalářské práci, která se tohoto tématu týká, spolupracovala brněnská rodačka se známou firmou na nábytek Ton.

 

 

Inspirace přírodou a biologií je Daniele víc než blízká. Ve své předchozí kolekci jí jako múza posloužil Rorschachův test.

 

 

Charakteristickým znakem je vrstvení, které evokuje letokruhy, které jsou pro ní vzpomínkami, událostmi a mezníky v životě každého z nás.

 

 

Seznámit se s kolekcí Daniely Peškové The Wood Collection budete moci 7.6. od 20 hodin v Domě Umění, Leporelu+ v Brně.
daniela 2

 

 

foto: Módění, Vojtěch Veškrna

anit@fashionbook.cz