Home / Life & style  / Fashion  / Cannes: ohlédnutí

Cannes: ohlédnutí

Červený koberec už je srolovaný a v Cannes opět zavládla značně ospalejší nálada. Naposledy přicházíme s bilancí z filmového festivalu, kterému bychom mohli říkat Francouzské Vary. (Laskavý čtenář tento interní vtípek dozajisté pochopí).     Film, který získal

Červený koberec už je srolovaný a v Cannes opět zavládla značně ospalejší nálada. Naposledy přicházíme s bilancí z filmového festivalu, kterému bychom mohli říkat Francouzské Vary. (Laskavý čtenář tento interní vtípek dozajisté pochopí).

 

 

Film, který získal Zlatou Palmu, zřejmě vyřadí 50 odstínů šedi z kategorie barev, které si asociujeme s erotikou. Snímek s názvem Blue is the Warmest Colour neboli Život Adele je o milostném vztahu dvou žen. Do Čech má přijít tento rok, obdivuje ho i Steven Spielberg a je plný explicitních sexuálních scén. Druhé hlavní ocenění získal film bratří Coenů Inside Llewyn Davis, který pojednává o životě folkového muzikanta.

 

 

 

 

Cenu za nejlépe oblékané celebrity na červeném koberci by ale letos měl dostat módní dům Dior. Naše kolegyně Marta zahájila dnešní pracovní den výkřikem: „už jste viděli Marion Cotillard? Sice jí nesnáším, ale pro ty šaty bych zabíjela“. Pokud existuje nebe, ať tam chodí cherubíni oblečení jako Marion.

 

 

'The Immigrant' Premiere - The 66th Annual Cannes Film Festival

 

 

Další, kdo využil diorovských služeb byla těhotná Mélanie Laurent alias Shoshana z Tarantinových Hanebných panchartů. Jiný stav je vždycky stylistický oříšek, ale tohle je jednoduché a povedené. Psaníčko i boty jsou sice ve firemních barvách klenotnického domu Tiffany, ale tohoto domnělého souboje brandů si všimne jen člověk s profesionální deformací.

 

 

amfAR's 20th Annual Cinema Against AIDS - Arrivals

 

 

Kdo sleduje dlouhodoběji aktivity Fashionbook.cz, ví, že se věnujeme otázce vzhledu žen napříč generacemi. Marisa Berenson, které je 66 let, dokazuje, že půvab a styl zrají jako víno.

 

 

'Nebraska' Premiere - The 66th Annual Cannes Film Festival

 

 

Rival Christiana Diora, módní dům Chanel se také činil. Na závěrečný ceremoniál oblékl Nicole Kidman, ale ta svou plastovou lící zkazí prostě všechno. Pochvalu si ale zaslouží Milla Jovovich, která působí velmi nenuceně, příjemně nedbale, ale přesto se umí hodit do gala.

 

 

ld-MILLA JOVOVICH BOY BAG

'Blood Ties' Premiere - The 66th Annual Cannes Film Festival

 

 

Závidíme také Emmě Watson tyto sluneční brýle a jsme si jisti, že si je donesla z kouzelné školy z Bradavic. (Ba ne, je to taky Chanel).

 

 

ld-Emma Watson Lunettes

 

 

Mimozemsky půvabní jedinci jako Tilda Swinton to mají snadné. Čím jednodušší oblečení, tím víc vynikne jejich vlastní osobní kouzlo. Od Chanel je velmi prozíravé, že s touto herečkou spolupracují. Dokáže prodat i kousky, které samy o sobě nejsou ničím zajímavé.

ld-169457431

 

 

A na závěr naše oblíbená Inès de la Fressange. S ředitelem Chanelu Karlem Lagerfeldem má vztah jak na houpačce (jednou se milují, jindy zas nesnáší). Naštěstí se jí ale nemstí a půjčuje jí opravdu důstojné róby. Následováníhodná je i absence podpatků. Nač si lámat chodidla, když velmi noblesně vypadají i baleríny?

 

 

ld-Ines de la Fressange

 

 

foto: Dior, Chanel, L’Oreal

anit@fashionbook.cz