Home / Life & style  / Projects  / Fashionbook.cz pro City Souls

Fashionbook.cz pro City Souls

Poslání Fashionbook.cz není jen přinášet fashion novinky, autorské texty a zajímavé fotografie. Zakládáme si na tom, že móda by měla sloužit společensky prospěšným aktivitám. Proto jsme neváhali ani minutu, když nás oslovil obchod Czech Labels&Friends,

Poslání Fashionbook.cz není jen přinášet fashion novinky, autorské texty a zajímavé fotografie. Zakládáme si na tom, že móda by měla sloužit společensky prospěšným aktivitám. Proto jsme neváhali ani minutu, když nás oslovil obchod Czech Labels&Friends, abychom se podíleli na focení kolekce, která vznikla na podporu psích útulků.

 

_MG_7773

 

Majitelka obchodu Katarina Král (tvoří společně s návrhářem Pavlem Brejchou značku PBL Prague) miluje zvířata. Na dvě organizace pro opuštěná zvířata v Lukavici a Hněvicích nejdřív aktivně přispívala, vozila granule, venčila místní psy. O své iniciativě vyprávěla svým známým, kteří se pohybují v módním průmyslu, až si několik z nich z útulků odvezlo nového člena rodiny. Mezi nimi je například i Sofie, fenka art-directorky Prague Fashion Weekendu, Olo Křížové.

 

Aktivní a nadšená Katarína v prosinci vymyslela nápad na letní řadu prêt-à-porter kolekce, jejíž celkový výtěžek poputuje právě na výše zmíněné útulky. „Ty konkrétní místa jsem si vybrala proto, že narozdíl od jiných nedostávají žádnou podporu od státu. Majitelé je dotují ze svého a prostřednictvím darů od svých dobrodinců,“ vysvětluje.

 

_MG_7814

 

Výsledek projektu si můžete prohlédnout v našem editorialu, který vznikl pod taktovkou fotografky Adély Havelkové. Designéři Miro Sabo, Lenka Chroboková, ODIVI, Pavel Brejcha a Katarína Král vytvořili řadu s názvem City Souls, jejíž cílem bylo nejen dostat lehkou a originální módu do našich šatníků, ale také podpořit lidi, kteří se nezištně a s láskou starají o městskou faunu.

 

_MG_7835

 

Název City Souls odkazuje ke zvířatům, které jejich původní majitelé vyhodili uprostřed města. Čtyřnohé bytosti si ale nové místo samy nenajdou, potulují se opuštěně betonovou džunglí, než se jich někdo ujme, aby je odvezl do útulku.

 

Samotné focení probíhalo přímo v útulku v Hněvicích. Zázemí pro vznik editorialu bylo skutečně syrové, ale tak to máme u nás v redakci rádi. Oceňujeme velmi šikovné modelky Katku a Sylvii z agentury Supermoda Management, které nejen skvěle odvedly svou práci, ale byly velmi trpělivé a laskavé k bojácným obyvatelům Hněvic.

 

_MG_7973

 

Téma skvěle sedlo i fotografce Adéle Havelkové, talentované absolventce FAMU, která sama psa z útulku vlastní. Odměnou za naše úsilí byl nejen skvělý pocit, ale i možnost pohladit si ochočené kůzle, které jsme krmili pomerančem. Vizážista Tomáš Moučka se dokonce zamiloval do stydlivého křížence Toníka, kterého si chce z hněvického útulku odvést.

 

Editorial City Souls má jednoduchý vzkaz: podporujte české návrháře i opuštěná zvířata. Nejlepší jsou takové nákupy, které mají přesah. Vzhůru proto do Czech Labels&Friends, kde je kolekce City Souls k dostání.

 

_MG_7883

 

_MG_7949

 

_MG_7898

 

Foto: Adéla Havelková

 

Styling: Anit Nono, Katarina Král

 

Produkce: Silvia Haupt Kozoňová

 

Make-up: Tomáš Moučka

 

Modelky: Kate&Sylva, Supermoda Management

 

Poděkování útulku v Hněvicích a Veronice Ruppert.

anit@fashionbook.cz