Home / Life & style  / Fashion  / Fashionbook.cz na Hip Hop Kempu …

Fashionbook.cz na Hip Hop Kempu …

… aneb když se souhrou náhod sejdou na největší hip hopové akci u nás téměř úplní neznalci – a vrátí se nadšení jako malé děti. Takto by se dala shrnout zkušenost naší nové posily Andrey, která vyrazila z plachtou Fashionbooku na Hip Hop Kemp, fotila u ní zajímavě oblečené lidi a užila si festival jako snad nikdy. Přečtěte si report Andrey a jejích kamarádů Ely, která vlastní velmi cool second hand a Vojty z hardcore-punkové kapely Burning Steps.

 

Hip Hop Kemp by Andrea

 

Ela a Andrea jedou!

Ela a Andrea jedou!

 

Tomuhle žánru rozumím míň než málo, takže když moje dvě hip hopu znalé kolegyně Anit a Hanka musely svojí účast na Kempu na poslední chvíli zrušit, jala se mě lehká panika, co asi tak o téhle akci napíšu… naštěstí se o to Hip Hop Kemp postaral: už když jsem čtvrteční večer procházela při západu slunce po areálu a tisíce lidí plynoucí ve všech směrech zpívali a skandovali, bylo mi jasný, že tenhle zážitek se napíše sám!

 

Tu noc byli na řadě Kontrafakt nebo De La Soul, a ti laťku nasadili hooodně vysoko. Na maximum natěšenému davu s nepopsatelnou energií zahráli úplně všechny pecky, které byste chtěli slyšet a když pak najednou bylo ticho, bylo jasné, že v téhle párty chtějí všichni ještě pokračovat.

 

 

Při obcházení všech hangárů a stanů jsme se ještě přimotali k šílené atrakci, která kromě toho, že otestovala váš žaludek, poskytla vyhlídku na celý, do posledního místečka narvaný a roztančený areál. Nádhera! Druhý den pak patřil třeba Prago Union, Jamesi Coleovi (11.9. vychází nové album Moby Dick!), Lords of the Underground nebo Idiot show Vladimíra 518. Po náloži repů pak rozhejbal narvanou Jahmusic.net Reggae Station angličan Deadly Hunta svým nabitým kombem dancehallu, reggae a hip hopu a mejdan neskončil dalších mnoho hodin za pouštěčky u nás starého známého U-Ceeho, uf!

 

 

Po pár hodinách spánku, česnečce, bazénu a tobogánu v Hradci začal program posledního dne. Ping pong, výřivka, U-rampa, Party Village nebo taneční dancehall workshop s Prague Rude Gyals. Noc pak patřila králově repu (a sex appealu!) MC Shystie, která vystoupila hned po svém muži, headlinerovi festivalu Kendricku Lamarovi (kterého aspoň pro mě strčila do kapsy). Mrkněte na její instáč na fotky a videa z koncertu na HHK!

 

Dál už moje vzpomínky nesahají…každopádně třídenní párty na Hip Hop Kempu je nejlepší způsob, jak zakončit léto tak, abyste se z něj do dalšího jara vzpamatovávali. Svou skvělou organizací, kvalitou zvuku (až na výjimky v hangárech), spoustou doprovodných programů, čistými toi toikami a skvělými, uvolněnými lidmi Hip Hop Kemp potvrdil, proč je jedním z těch 50 nej festivalů světa. Děkujeme produkci, hlavně Petře a Vojtovi a doufám, že příští rok zase.

 

 

Hip Hop Kemp by Ela

 

 

S hip hopem je to jako s Kofolou, když ho miluješ není co řešit. A když ne, tak je třeba vyrazit na Hip Hop Kemp, aby ses zamiloval. Nikdy bych nečekala, že něco takového kdy vyslovím, ale i já se tak trochu „zamilovala“.

 

Moje hip hopový srdce si letos jednoznačně získal Vec, Ektor a hlavně Rest vystupující společně s Paulie Garandem z TYNIKDY label. Paulie na mně působí spíše jako písničkář a vypravěč než rapper. Tenhle kluk rozhodně patří do klubů, resp. na Hip Hop Kemp do hangáru. Jeho show na hlavní stage neurazila, ale ani nenadchla. Kdo ale na na hlavní stage rozhodně patří je Vladimír 518! Jeho IDIOT show jsem viděla již tolikrát, že mě nemohlo přeci nic zaskočit. Ale zaskočilo, ha! Ono když shlédnete celou show z pódia, tak vás ten několika tisícový kotel před vámi totálně nakopne, wow! Hip Hop Kemp 2013? Za mně rozhodně palec nahoru!

 

Hip Hop Kemp by Vojta

 

Jako HHK dobrý, ale pro Vojtu je stejně pořád největší hvězda Gotťák.

Jako HHK dobrý, ale pro Vojtu je stejně pořád největší hvězda Gotťák.

 

Základní otázka zní: Co si může odnést naprostý hip-hopový laik z akce jako je Hip Hop Kemp 2013? Možná i daleko silnější dojmy než fanoušek žánru, co jezdí na Kemp každým rokem. Popravdě se vjemy z celého festivalu mísí v jednu velkou barevnou paletu – soumrak osvícený září reflektorů po celém Festivalparku, směsice polských a českých vlajek fungující v jakési zvláštní dočasné pospolitosti, o dalších národnostech nemluvě – všechny, jako by spojoval společný jmenovatel, kterým je pro těch pár dní v srpnu hip hop.

 

Ačkoliv na sebe pozornost strhává až téměř lunaparkový doprovodný program festu, hudební produkce nezůstává pozadu. Ať už je to agresivní a uvěřitelný projev Ektora, bizarní až děsivá show formace Sodoma Gomora, trocha závanu mainstreamu z MTV v podání hvězdy festivalu Kendricka Lamara nebo sex-appealem nabitá show jeho partnerky, která si nechá říkat Shystie, line-up v kombinaci s desítkami dalších atrakcí vás nenechá vydechnout ani na chvilku.

 

Přidejte k tomu tu správnou společnost a vyjde vám z toho téměř nejzábavnější festival sezóny a to ani nemusíte být fanouškem hip-hopu. Co že si tedy odnese laik z akce hip-hopových odborníků a profesionálů? Když pomineme všechny ty síly a morálku, co člověk naopak na místě zanechá, tak odpověď zní jasně: Jeden z nejzajímavějších hudebních a nejen hudebních zážitků festivalové sezóny 2013. Co dodat? Možná jen to, že i jako naprostý nefanoušek žánru budu stát ve frontě na lístky na HHK 2014 v první řadě.

 

STYLOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI HIP HOP KEMPU

 

 Princezna Alma z Peach Shopu

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Kapitánka Peppernity prvního českého roller derby týmu

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Troje nejhezčí šatičky festivalu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 Majitelka jednoho z nejlepších pražských sekáčů Ela

OLYMPUS DIGITAL CAMERA¨

 

 

Ty úsměvy!

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Jestli říkáte, že s váma plnovous nic nedělá, lžete.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Náš objev letošního HHK Maré Martin (vlevo) nás obdaroval svojí novou deskou I Love Tattoo a doufáme, že ho někdy uvidíme live!

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Láska nosí airmaxy!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Overaly jsou rozhodně stále in

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Kluci ze shopu DMPCS

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Hip holky

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 Kam se se svým úsměvem hrabe Madonna

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

foto: Andrea Kepková

david.jendrejcik@gmail.com