Home / Life & style  / Living  / Vánoční filmy podle Fashionbooku

Vánoční filmy podle Fashionbooku

Tak už se nám to blíží! Čas sváteční, plný pohody (prý), jídla a televize. Na co se těšíme my v redakci nejvíc? Na to, až si vypneme zvuk na mobilech a pokusíme se nepsat si pres

Tak už se nám to blíží! Čas sváteční, plný pohody (prý), jídla a televize. Na co se těšíme my v redakci nejvíc? Na to, až si vypneme zvuk na mobilech a pokusíme se nepsat si pres facebook o všem, co kolem nás vidíme.  Držte nám palce! 

Ideální představa je taková, že se budeme válet na gaučích našich rodičů a nic neřešit. A právě v tuto chvíli přichází na řadu to, co máme nejradši, vánoční filmy! Světýlko na televizi oznámí svým rozsvícením naší slavnostní chvíli, protože hned na to se obrazovka rozzáří a tam někteří z nás uvidí to, co milují nejvíc!

 

Hanka má nejraději Sám doma 2! Ztracen v New Yorku, malý Kevin hledá své zpropadené rodiče, stejně jako v jedničce, ale druhý díl má Hanka radši! Proč? Protože je jednoduše dojemnější. Kdo dokáže ovládnout svoje slzy, když paní od holubů krmí sama o Štědrém dnu své kamarády? Ten nemá snad city! Navíc Hanka vždy a napořád obdivuje Ameriku! Tudíž dokonalá atmosféra vánočního New Yorku s nejkrásnějším stromkem na Rockefeller center je čarovná snad pro každého. Stejně jako neuvěřitelné a vtipné dobrodružství malého kluka v nejdražším hotelu světa. Krásná dětská vzpomínka na naše dospívání, která nikdy neomrzí.

 

 

Marta obdivuje Šíleně smutnou princeznu. Její nadšení pro hbité nožky Vaška Neckáře je evidentní, stejně jako slabost pro dokonalé kostýmy. A vůbec Marta nekriticky miluje veškerou českou klasiku a tou Šíleně smutná princezna rozhodně je! Znáte lepší pohádku? Musím se přiznat, že i já tento počin zcela obdivuji. Stejně jako nejznámější písničky, které si notujeme od dětství. Nehledě na to, že Helena Vondráčková na sebe v tomto snímku může být zaslouženě pyšná, nejenom že tam je (ještě doopravdy) krásná, ale (ještě stále) dokonale zvládá vysoké tóniny!

 

 

Anit osciluje mezi S čerty nejsou žerty a My Fair Lady. Tak vlivy obou filmů můžeme vnímat i na ní samotné. Sama připomíná čertíka s tváří Audrey! Obojí jsou opusy hodné pochvaly. S čerty nejsou žerty je pohádka, která například ve mně vzbudila první obdiv k mužským filmovým hrdinům. Dokonalý Vladimír Dlouhý nebo stejně tak hezký Ondřej Vetchý byli našimi hrdiny v dětských představách o lásce. Nehledě na to, že morální odkaz je v pohádce docela nesmrtelný! My Fair Lady je hravá a oldschoolová záležitost, která je natolik zábavná, že se nesmíte moc přejíst, aby se vám z toho smíchu neudělalo nevolno. A samozřejmě krásná a dojemná romance, kterou tak hledáme v jiných filmech.

 

 

Andrea si oddechne u Tří oříšků pro Popelku. Asi proto pracuje v naší redakci v inzertním oddělení! Tak kdo by Popelku nezbožňoval? Dokonalá Libuška Šafránková ve své životní roli. Nesmíme přehlédnout i jejího kolegu, prince Pavla Trávníčka, který si na rozdíl od Libušky nezahrál už nikdy nic lepšího. Respektive, nikde už nebyl tak hezký. V Německu jsou Tři oříšky naprostý fenomén, stejně jako jejich představitelé a hlavně pak Karel Gott a jeho slavná píseň. No, tu máme rádi i my tady doma. To nebudeme říkat, že ne. A krásnější princezna než naše Libuška snad už nikdy nebyla! A nebude! Nikde na planetě! Já osobně jí ještě obdivuji v pohádce Třetí princ! Nebo je snad ještě lepší ve Večernici?

Kitti, inu co můžu říct za sebe a na konec? Nejdříve jsem chtěla napsat, že na Vánoce se ráda dívám na Harryho Pottera, ale pak jsem se zamyslela a uvědomila si, že to „moje“ je něco zcela jiného. Mým nejoblíbenějším vánočním filmem, je Deník Bridget Jones! Já ten film miluju. Zbožňuju na něm asi úplně všechno, jak hlavní hrdinku, tak její boyfriends a nakonec ten dokonalý úprk sněhem za mužem jejích snů, který jde „jen“ koupit nový diář. Aby do něj B. už nepsala takový kraviny. Byly doby, kdy jsem si představovala „sněhovou“  scénu v mém reálném životě. Nehledě na to, že ten polibek od Colina Firtha je prostě nezapomenutelný! Stejně jako to, že zabalí svou nastávající do svého velkého kabátu, aby jí nebyla zima. A ona má ty tygrované kalhotky … A vy víte, že jí zima dlouho nebude.

 

Tak tedy, co si zapnete na gauči vy? Snad hlavně to, co vás baví a s lidmi, které máte rádi. Pěkné filmové Vánoce vám přeje Fashionbook.cz!

killik@seznam.cz