Home / Life & style  / Beauty  / Opravdové bio na vaše vlasy!

Opravdové bio na vaše vlasy!

Snažíme se nakupovat produkty, které nebyly testovány na zvířatech. Produkty z přírody, které dělají zázraky. Platíme nekřesťanské peníze za to, že nechceme v kosmetice chemii. A přitom jsme nějak zapomněli, že ty největší poklady máme doma v

Snažíme se nakupovat produkty, které nebyly testovány na zvířatech. Produkty z přírody, které dělají zázraky. Platíme nekřesťanské peníze za to, že nechceme v kosmetice chemii. A přitom jsme nějak zapomněli, že ty největší poklady máme doma v lednici!

 

Naše babičky si musely vystačit na všechno s mýdlem. O parfému si mohly nechat zdát, stejně jako o kondicionéru nebo masce na suché vlasy. Jenomže touha po kráse je samozřejmě věčná a nejsilnější. Proto si ženy v dobách dávných vymyslely kosmetiku, která se dala vyrobit z toho, co dům dal a co mělo zaručené přírodní účinky. Dnešní kosmetické firmy se k tomuto přístupu vrací, respektive – základy péče o vlasy se znovu objevují. Zákaznice to vyžadují, přejí si mít ve vlasech svou vlastní zahradu.

 

My se v salonu Blok 3 společně s kadeřníkem Thomasem Szymikem rozhodli vyzkoušet staré triky, které na vlasy fungují! A ověřit si, zda opravdové bio znamená i úspěch? Thomas radí, že vlasy se musí před použitím masky umýt. Vlas se tak otevře a víc se „napije“ potřebné výživy. Masku nechte tak půl hodiny působit a nanášejte jen na místa, kam je potřeba. Nejčastěji asi na konečky nebo na suchá místa, která jsou nejvíce namáhaná. Nenanášejte na celou hlavu, vyvarujete se pak nepohodlnému vymývání.

 

IMG_6372

 

Jako první jsme si připravili zábal z teplého mléka a medu.  O této výživné masce mi říkávala i kdysi moje babička. Když měla vlasy suché a roztřepené, mléko v kombinaci s medem pomohlo, aby se vlasy vyhladily. Já osobně jsem masku zkoušela i před léty a vždycky jsem byla spokojená. Do žádného našeho pokusu jsme nepřidávali vajíčko nebo bílek, nechtěli jsme riskovat, že vlasy zatuhnou už navěky. Já si moc dobře pamatuji historku mojí babičky, která si na hlavě vytvořila zábal z bílků a pak musela hlavu skoro oholit. To nechceme! Krom toho, že jsme museli bojovat s tím, abysme mléko s medem nevypili, jsme neměli s touto kúrou žádný problém. Vlasy ihned změkly a zvláčněly.

 

IMG_6364

 

Jako druhý pokus jsme vyzkoušeli avokádovou masku. Ta měla vlasům dodat výživu. Moje vrchní vrstva dlouhých vlasů je velmi namáhaná. Stačí převalování na polštáři, čepice nebo uvíznutí v šále. Zimní čas jim dává zabrat!  Proto jsem se rozhodla masku použít právě na tyto problémové prameny vlasů.

 

IMG_6373

 

Půlku avokáda rozmícháte v jedné lžíci olivového oleje a medu. Musí vzniknout kašička (kterou opět nebudete jíst!!)  tu pak vmasírujte do poškozeného pramene vlasů. Thomas zdůrazňuje, že nemá cenu maskou „zamořovat“ celou hlavu. Vlas zabalte to alobalu a nechte působit cca 20 minut. Pak vlasy umyjte. Já byla úplně spokojená, vlasy byly tak napité, že kdybych masku použila i na spodní vrstvu, už by mi asi upadla hlava. Avokádo je zdrojem bílkovin, široké škály vitamínů a minerálů, jako je například měď či draslík. Vitamíny A, E a C jsou velmi silné oxidanty, které podporují regeneraci buněk! Takže úspěch byl předem zaručen.

 

IMG_6368

 

IMG_6371

Hledala jsem pak ještě inspiraci v Hollywoodu a zjistila, že například herečka Jennifer Aniston, která je svými vlasy proslulá, si do nich vtírá před spaním ricinový olej, nasadí si igelitovou čepici a jde spát. Hlavu si umyje až  ráno (a já furt proč nemá štěstí v lásce). Prý si vlasy prolévá  i jablečným octem, aby docílila lesku! A inu, dodržuje pitný režim, který je alfou a omegou všeho! I krásných vlasů. Jablečný ocet jistě zabírá, jen se obávám mírného pachu, který se pak může z vašich vlasů linout. I když v kombinaci s parfémem DKNY a jejího jablečného Delicious, by to nemuselo být zlé!

 

Necháme už na vás, jakou masku nebo zábal vyzkoušíte. Jen se ubezpečte tím, že masku zkusíte nejdříve na malé ploše vlasů. A pokud budete spokojeni, jako my, ušetříte i několik drobných za drahé „kaviárové“ masky z parfumérii.

 

foto: Kitti

killik@seznam.cz