Home / Life & style  / Beauty  / Aesop: inteligentní kosmetika s vytříbeným designem

Aesop: inteligentní kosmetika s vytříbeným designem

V záplavě kosmetických produktů, které mají za úkol udělat z každého kousku vašeho těla něco pevného, zářivého nebo šťavnatého, působí australská značka poněkud zdrženlivě. Nenabízí zázraky, nepracuje s bombastickými vizuály, neangažuje celebrity. Dokonce ani nestojí

V záplavě kosmetických produktů, které mají za úkol udělat z každého kousku vašeho těla něco pevného, zářivého nebo šťavnatého, působí australská značka poněkud zdrženlivě. Nenabízí zázraky, nepracuje s bombastickými vizuály, neangažuje celebrity. Dokonce ani nestojí moc, ale kdo jednou vstoupí do butiku Aesop v Paříži, Berlíně nebo Japonsku bude navždy polapen.

 

aesop_saint-honor01-700x466

 

Když si jdete v showroomu Yves Saint-Laurent nebo Céline umýt ruce, bude to pravděpodobně pomocí mýdla Aesop. Ačkoliv tato značka nevyužívá ke své propagaci žádnou reklamu, mít od nich něco v koupelně je mezi designéry, architekty, umělci nebo kurátory opravdu cool.

 

AESOP BODY RESURRECTION HAND WASH 500mL C

 

Značku založil před 26 lety v australském Melbourne řecký kadeřník Dennis Paphitis s cílem vyvinout co nejlepší produkty na vlasy. Od roku 1987 se tato vize rozrostla na řadu pleťové i tělové kosmetiky, svíček, ústní vodu i šampón pro psy. Společnost je stále v rukou původního majitele, což je ve světě gigantických koncernů ve stylu L’Oréal nebo Estée Lauder víc než symaptické.

 

Přípravky neobsahují parabeny, silikony nebo umělá barviva. Místo toho se mohou pochlubit parfemací z rostlinných olejů i hnědými flakóny, které produkty chrání před UV zářením. Balení je součást hipsterské marketingové strategie Aesopu, najdete tu citáty slavných osobností: Freuda, Junga, Walta Whitmana, Williama Faulknera a dalších.

 

Zakladatel značky je údajně velkým knihomolem, který se nebojí na štítku krému na obličej citovat Marcela Prousta.

 

Intelektuálové se radují a snobové se po použítí dnes už proslulého krému na ruce cítí možná zase o trochu vzdělanější. Aesop na vás totiž působí tak, že je to tak nějak vaše značka, kterou jste si sami objevili. I přesto, že už je zavedenou firmou, která disponuje těmi nejkrásnějšími obchody, jaké se v naší fantazii mohly zjevit.

 

MIDTOWN-POPUP-STORE-STANDARD-LANDING-PAGE-IMAGE-700x437px-FA-1_1

 

Butiky Aesop, které se nacházejí v Anglii, Americe, Kanadě, Japonsku, Itálii a v dalších zemích totiž navrhují lokální designéři, což je klíčový prvek celého konceptu, protože se tvůrci vždy inspirují daným místem a jeho kulturou.

 

aesop-pit-smell-poster-with-liz-taylor-quote

 

Můžete tedy najít obchod, co reflektuje německou architektonickou školu Bauhaus, japonský minimalismus či newyorskou eklektiku.

aesopglass

 

V Čechách se (zatím) samostatný obchod neotevírá, ale produkty jsou od 1. dubna k dostání v parfémovém concept storu Ingredients, Jáchymova 2, Praha 1.

 

AESOP SKIN PARSLEY GROUP SHOT BW

 

Ceny produktů se pohybují od 400-1500 Kč.

 

foto: Aesop

david.jendrejcik@gmail.com