Home / Life & style  / Fashion  / Josefina a Kitti vyrobily noční košilky ~prosnění~

Josefina a Kitti vyrobily noční košilky ~prosnění~

  S Josefinou Bakošovou se znám léta letoucí a společně pracujeme na mnoha projektech. Mezi nimi byla i moje prvotina Bezhlavá sardinka.Proto, když mi sdělila plán vytvořit limitovanou kolekci nočních košilek, která měla být víc než

 

S Josefinou Bakošovou se znám léta letoucí a společně pracujeme na mnoha projektech. Mezi nimi byla i moje prvotina Bezhlavá sardinka.Proto, když mi sdělila plán vytvořit limitovanou kolekci nočních košilek, která měla být víc než snová, neváhala jsem a do projektu se vrhla!

 

Neumím šít, kreslit ani nic vystřihnout. Jediné, co tak nějak zvládám, je psaní a využívání mého estetického cítění. Proto jsem si svou úlohu v projektu vybrala takovou, abych ji jako správný spisovatel dobře splnila. Napsala jsem básničky, které se hodí k našemu dennímu i nočnímu snění a snad i vystihují nás – ženy.

 

WEBPRO5

 

Josefina má za sebou uvedení její poslední kolekce Fall/Winter 2014/2015, kterou jste mohli vidět na nedávném designSUPERMARKETu. Už tady využila nejsilnější stránku své kreativity neboli vrstvení a různé speciální střihy. Kolekci ~prosnění~ popisuje Josefina takto:

 

WEBPRO0

 

Přemýšlela jsem nad údělem ženy po ránu a před spaním. Buď nosíme neromantické tepláky, nebo naopak sexy spodní prádlo, které není zrovna moc pohodlné. Já bych ráda usínala a vstávala v něčem, v čem budu především sama sebou. Noční košilky, jsou kombinací jemnosti a klidu, které přináší noc, a vzácné chvíle ranního setkání u snídaně s lidmi, jež máte rádi. Jak je u mě zvykem, jedná se opět o kombinace, vrstvy. Ke košilce neodmyslitelně patří župan. I ten by měl myslet na náladu každé ženy, na její postavu a situaci, ve které ho může využít. Vždyť přeci takové ranní setkání ve společné kuchyni u kávy nemusí být vždy jen tak trochu trapné kvůli tomu, co máte na sobě. Muž či žena, kteří vás u kávy potkají, mohou být okouzleni vaším modelem, a to, co je pod ním, zůstane tajemstvím… pokud tedy budete chtít.“

 

WEBPRO1

 

Josefina kolekci nočních košilek vybavila i zajímavými šperky, které jsou vyrobeny ze zlatého závěsu a z artefaktu nalezeného na chorvatské pláži, kam Josefina ráda jezdívá na dovolenou. Pracovala na nich s Michaelou Gorcovou.

 

Trávíme u moře společný čas s dětmi a přáteli v rodinném domě. Mám na to místo krásné vzpomínky a ráda si o něm sním. Těším se na něj. Proto jsem předměty, které jsem na pláži našla, začlenila do kolekce.“

 

WEBPRO2

 

Za modelky jsme si vybraly Petru Nesvačilovou, která je tváří Josefininy značky, následně pak Terezii Kovalovou a Kristinu Netíkovou. Všechny tyto ženy jsou silné, emancipované, chytré a vtipné, a každá je jiná. Terezie i přesto, že vypadá jak lesní žínka, zařve na svého psa tak, že se přimáčknete ke zdi. Když se však posadí za své violoncello v projektu Calm Season, je z ní královna sálu. Kristina je dáma, co se vyzná ve španělštině, architektuře a kulinařině. Vlastní Bistro 19 v Karolíně Světlé a je také mezi těmi, kdo přišli s nápadem Zástěrka. Člověk u plotny nemusí nutně vypadat jako neandrtálec, nemyslíte? A nakonec Petra – všestranná žena, umělkyně a dokumentaristka. Svým zkoumavým pohledem vše analyzuje, je proklatě upřímná a nebojí se ani bývalého prezidenta Václava Klause, o kterém natočila dokument! Nikdo nesmí zapomenout na úžasného fotografa Martina Faltejska. Génius z Lanškrouna, který  letos vyhrál v jedné kategorii pro nadějné talenty Czech Press Photo a jehož vidění lesa i lidí je něco, co je mi velmi blízké.

 

WEBPRO3

 

Když jsem na schodech Josefinina ateliéru házela peří na naše modelky (Josefina se jím málem udusila, když se v jeho blízkosti nadechla, místo aby vydechla), říkala jsem si, že je fajn mít kolem sebe nadšené umělce a autory, kteří se rádi pouští do projektů, jež jsou intuitivní a nevšední.

 

WEBPRO3_2

 

Děkuji tedy všem a snad vás moje básničky a Josefininy noční košilky potěší! Nadělte si je pod stromeček! Prozáří vaše Vánoce svou krásou.

 

WEBPRO7

 

Limitovanou kolekci ~prosnění~ najdete v showroomu Josefiny Bakošové na Senovážném náměstí 10, kde bude také umístěna v instalaci v galerii HARDDECORE.

 

WEBPRO8

 

foto: Martin Faltejsek

modelky: Petra Nesvačilová, Kristina Netíková, Terezie Kovalová

styling: Josefina Bakošová

make up: Kristina Ptáčková – Králová, Douglas Make-Up Artist

produkce: Kitti

 

 

killik@seznam.cz