Home / Life & style  / Fashion  / Nejlepší módní momenty na světovém i českém Instagramu za rok 2014

Nejlepší módní momenty na světovém i českém Instagramu za rok 2014

Ústředním motivem roku 2014 bylo selfie a fotky na instagramovém účtu celebrit budily větší zájem než editorialy ve Vogue.   Momentky, kde spolu večeří fotograf Mario Testino a Kate Moss, Rihannin zadek v odrazu zrcadla v koupelně

Ústředním motivem roku 2014 bylo selfie a fotky na instagramovém účtu celebrit budily větší zájem než editorialy ve Vogue.

 

Momentky, kde spolu večeří fotograf Mario Testino a Kate Moss, Rihannin zadek v odrazu zrcadla v koupelně nebo synové Simony Krainové poprvé zapalují svíčky na vánočním stromku, způsobují pocit, že jste toho „velkého světa“ taky trochu součástí.

 

screen-shot-2014-12-25-at-31852-pm

 

Beyoncé zvládá držet prst na tepu tekuté digitální doby a její Instagramový účet je semiotickým dobrodružstvím. Co například chtěla Královna Bey svým poddaným sdělit, když se nastylizovala jako Rosie the Riveter, ikona amerického pracujícího lidu?

@beyoncé

 

 

 

Šéfredaktorka Fashionbooku Anit se v New Yorku setkala s Alexanderem Wangem a rozesmála ho otázkou, zda rád sportuje. Ne, jen někdy dobíhá dopravní prostředky.

@fashionbookcz

 

A

 

Šéfredaktorka české verze časopisu ELLE Andrea Běhounková pózuje v romské osadě na Slovensku, kam se redakce vypravila fotit editorial s pěvci Darou Rollins a Rytmusem. Inkriminovaná módní story vzbudila diskusi, které se věnovalo několik českých médií včetně naší Holly Woodové zde.

@andreabehounkova

 

screen-shot-2014-12-25-at-31836-pm

 

Donatello, nesmutni. Víme, že ses dobrovolně zohavila bezčetnými chirurgickými zákroky i to, že vedeš módní dům, který v období fashion minimalismu přestává být pomalu IN. Konečně sis ale ale našla kámošku, co chce být úplně stejně úžasná jako ty. Dokonce se ti díky přátelství s Lady Gagou vrátila chuť k jídlu. Jen prosíme, nauč své fellaz lepšímu stolování. Vidlička není tím nejvhodnějším hřebenem.

@versace_official

 

C

 

Zombie Boy aka masivně potetovaný Rick Genest byl oficiálním hostem podzimního Mecedes-Benz Prague Fashion Weekendu. V kuloárech se šeptalo, že zatímco večer hýřil, ráno byl poněkud…grumpy. Tohle je zřejmě jeden z momentů, kdy textuje svojí mamince do Montrealu.

@mbpfw

 

screen-shot-2014-12-25-at-31759-pm

 

Klan Beckhamů získal cenu za nejroztomilejší rodinný portrét, zachycený navíc na módní přehlídce maminky Victorie. Malá Harper se tváří stejně entuziasticky jako bývalá Posh Spice, zřejmě se tento výraz dědí.

@victoriabeckham

 

B

Modelka Jana Knauerová a módní ředitelka časopisu Dolce Vita Maria Kohutik vypadají s náušnicemi od Antipearle jako z pohádky Malá mořská víla od Karla Kachyni.

@janaknauer

 

 

 

screen-shot-2014-12-25-at-31745-pm

 

 

Naší nejoblíbenější fotkou na Instagramu za rok 2014 je ale jednoznačně tento inscenovaný záběr ze svatby zpěvačky Solange Knowless.

@saintrecords

 

 

foto: Instagram

david.jendrejcik@gmail.com