Home / Journals  / Anit  / Co si pořídím ve slevách

Co si pořídím ve slevách

Vlastnila jsem okolo 250 párů bot a oblečení jsem měla stejně jako knih. Tedy nepočítaně. Pravidelně jsem šatník podrobovala čistkám, ale letos jsem to vzala opravdu důkladně. Spousty věcí jsem se za zlomek ceny zbavovala

Vlastnila jsem okolo 250 párů bot a oblečení jsem měla stejně jako knih. Tedy nepočítaně. Pravidelně jsem šatník podrobovala čistkám, ale letos jsem to vzala opravdu důkladně. Spousty věcí jsem se za zlomek ceny zbavovala na nejrůznějších bleších trzích. V tom hodlám pokračovat.

 

„Paní, vy jste blázen,“ mi řekla jedna z návštěvnic mého stánku. Reagovala tak na množství bot a oblečení, co jsem nabízela za pakatel. Kariéra v módním průmyslu mi umožnila nashromáždit spoustu modelů, některé jsem nikdy neměla na sobě. Říkala jsem si, že se mi jako stylistce budou nekombinovatelné kusy hodit na focení. Od tohoto záměru jsem už upustila, chci do svého života zavést větší střídmost.

 

1610828_10152589125991139_29042119743151282_n

 Na blešáku s Julií Žáčkovou, majitelkou online-second handu Drama Queen a Janou Pakočkou z Vývařovny.

 

Styl oblékání samozřejmě zraje se mnou, momentálně inklinuju k nadčasovým střihům a přírodním materiálům. Ačkoliv si nepřeji rozmnožovat hory šatů, kabátů nebo bot, některým sezónním slevám je těžké odolat.

 

bershka299

Květinová košile, Bershka, 299 Kč 

 

Podobný motiv měla košile od Ani Geislerové, kterou před několika lety navrhla pro pietro filipi. Tehdy jsem si ji nekoupila a dodnes toho lituju.

 

zara 2999

Vlněný kabát, Zara, 2999 Kč

 

Působí klasicky, ale zároveň trochu připomíná plyšovou hračku. Přísnost i roztomilost v jednom. Zajímavý detail: chybí mu límec. Cena je stále vyšší i po slevě, ale do svrchníku, co se dá nosit od podzimu do jara se vyplatí investovat.

 

zara1299

Pončo, Zara, 1299 Kč

 

Je variabilní: na podzim se dá nosit přes košili nebo na koženou bundu. Díky rukávům zas v mrazech jako svetr. Černobílý vzor lze zkombinovat s kontrastními barvami.

 

mango 349 kc

Košile, Mango, 349 Kč

 

Delší průhledná košile s malým límečkem je tou pravou variantou na líné dny, kdy se mi nechce vymýšlet žádné sofistikované kombinace. Vezmu si k ní kožené legíny nebo černé džíny a klidně můžu vyrazit na jednání.

 

mango 1299

Sukně, Mango, 1299 Kč

 

I po slevě zůstává dražší, ale vypadá jako umělecké dílo. Může posloužit přes den i na večer, k podpatkům, balerínám, kozačkám nebo teniskám. Vidím ji s hladkým bílým tričkem a prodlouženým sakem.

 

pull999

Kožené boty, Pull&Bear, 999 Kč

 

Skvělá cena za kožené kotníčkové boty, které mají zajímavý twist.

 

foto: archiv firem

anit@fashionbook.cz