Home / Life & style  / Jak jsem se zakoukala do Kristen Stewart

Jak jsem se zakoukala do Kristen Stewart

I přesto, že miluji vlkodlaky a upíry, nikdy jsem ságu Stmívání neviděla. Proč? Asi proto, že mi už dávno není třináct let a herecké obsazení mě nijak nezaujalo, někteří mě dokonce fyzicky odpuzovali (můžete klidně

I přesto, že miluji vlkodlaky a upíry, jsem nikdy ságu Stmívání neviděla. Už dávno mi není třináct let (ad příběh) a herecké obsazení mě nezaujalo. Někteří aktéři mě dokonce fyzicky odpuzovali (můžete klidně hádat kdo).

O Kristen Stewart jsem si myslela, že je to herečka jednoho výrazu podobně jako Keira Knightley. Nerozčilovala mě sice tolik jako Keira, to je pravda, ale vůbec jsem jí nerozuměla. Připadala mi taková divně nudná, její rozhovory byly za trest, a proč proboha chodí s tím Pattisonem? Existuje ještě větší klišé? Až nedávno se moje averze překlopila o 180 stupňů. Během sledování filmu Clouds of Sils Maria, jsem se do ní asi zamilovala.  Jak se tohle mohlo stát?

Když jsem se dozvěděla, že Kristen získala roli vedle mé modly Juliette Binoche ve filmu, který napsal a režíroval  Olivier Assayas, flákla jsem novinami o stůl a řekla: „Pche?! Svět se zbláznil?“ … Ale pak jsem si noviny vzala znovu do ruky a podívala se Kristen pevně do očí a vysílala jsem k ní jedinou prosbu: „Teď máš šanci, ve všem tu Juliette poslouchej…hrozně na tebe žárlím, strašně moc, STRAŠNĚ MOC!!!“
0c0cb2c67cd7e9a15de2f281bd794830

A měla jsem opravdu na co. Z filmu se vyklubal počin, který mě slušně zasáhl a nebyla jsem v tom sama. Kristen za něj dokonce získala francouzského „trochu nafoukaného“ Césara. Narazila už během předávání, a to když poprosila kolegu, aby jí cenu podržel, protože se jí strašně třesou ruce. Francouzové jsou známí tím, že neovládají žádné jiné jazyky, než ten, co s ním pojídají šneky, a proto jí asi mužný herecký kolega ve slunečních brýlích (i v sále) nerozuměl a dal své znechucení docela najevo…. Nicméně ona situaci zvládla dobře, stejně jako svůj přerod z připitomělé Belly do opravdové herečky. Média to ale nějak nemohla pochopit: jakto že tahle holka vyhrála cenu na evropském festivalu? Nebyl to podvod? S kým se ta herka zase vyspala? 

Kupodivu tentokrát s nikým. Kristen a její dospívání provázely jisté „kroky vedle“, jenž vedly k rozpadům manželství, vztahů i projektů. Nutno ale dodat, že v nich nikdy nebyla sama  – na sex jsou dle mých zkušeností většinou potřeba alespoň dva … A jak ona sama říká: Její šatník je stejně rozmanitý jako její sexualita! Během natáčení filmu Clouds of Sils Maria začala spolupracovat se značkou Chanel, jež film z velké části zafinancovala a ona se stala jeho mladou tváří. Tvrdí, že Karl Lagerfeld je člověk génius, který jí rozumí a oplývá svobodnou myslí stejně jako ona.

58f6eb6ce256b364aa0225e069c3969e

Kdy jindy prohloubit svoji sexualitu o dávku ženství než při natáčení evropského nezávislého filmu s Binoche a Lagerfeldem v zádech? Z Kristen je nyní lesba, která nedbá na názor jiných a sama přiznává, že musí trénovat, aby byl její feministický hlas víc a víc slyšet. „Byla jsem taková ušlápnutá…“ říká o sobě.  „Když jsem ale slyšela jiné kolegyně mluvit o právech žen v Hollywoodu, řekla jsem si, musím začít také! Natočím tenhle film? Prodá se díky mně? A někdo jiný dostane hodně zaplaceno? Tak to ať jdou do háje!“

Aby také o těchto ožehavých tématech nemluvila, vždyť jí fandí samotná Jodie Foster, která si s ní zahrála ve filmu Panic Room, když bylo Kristen devět let. A jak je známo Jodie v Hollywoodu považují za „tu chytrou“.

Kristen se pomalu ale jistě zařazuje mezi novou generaci hereček, které sice hrají v trhácích jako hrom, ale nebrání jim to v tom mluvit chytře a chtít řádnou odměnu za film, který je stejně založený pouze na protáčení peněz. Přidala se tak k naší milované #HeforShe Emmě Watson. Hvězda Stmívání teď nedbá na to, co si o ní kdo myslí, a že musí chodit s klukem, co ho miluje svět. Chodí s holkou, co vypadá jako slušná pohodářka, i když se obě dvě až velmi nápadně podobají bývalé dvojici Lohan&Ronson. Ale to k tomu asi také patří. Znáte to, mládí.

b830b19718b95660ed048f7673fbac08

fa9a6848af690ba8182560323b6375cb

Kristen je taky postrachem novinářů. Nedává jim to zadarmo. Na druhou stranu, oni jí to také neulehčují.

obrázek

O dvojích typech novinářských otázek pro ženy a muže natočila s kolegou Jessem Eisenbergem z filmu American Ultra video, které bavilo naši redakci celý dlouhý den. Skvělé!

Jediné co mi teď dělá starost je fakt, že přijala roli v novém filmu Woodyho Allena. Ano, génius to je, ale to byl Cosby také. Nicméně, já to trochu chápu. Bude tam výborná a dostane nominaci. A ve svých dvaceti pěti letech zase ujde kus cesty. Možná si s vysloužilým režisérem nakonec nebude vůbec rozumět a pochopí sama, jak se věci mají, hlavně pak, když mluví o sexistickém Hollywoodu. Chce to víc silných kolegyň vedle ní. Víc Juliette Binoche nebo Julienne Moore ( hrála s ní ve filmu Pořád jsem to já).  Já jí budu držet palce a těšit se na její nové pracovní počiny a názorový vývoj. Nakročeno má dobře.

killik@seznam.cz