Home / Life & style  / Děti, co válcují obrazovky

Děti, co válcují obrazovky

Královna americké talk show Ellen DeGeneres oslavila dvou tisícovou premiéru vysílání. Byl to velký den, kdy si vysloužila svoji ceduli s nápisem Ellen Stage. Navěky věků budou lidé procházející studii vědět, že tam měla svůj pořad. Kdyby v

Královna americké talk show Ellen DeGeneres oslavila dvou tisícovou premiéru vysílání. Byl to velký den, kdy si vysloužila svoji ceduli s nápisem Ellen Stage. Navěky věků budou lidé procházející studii vědět, že tam měla svůj pořad. Kdyby v Americe existoval status „národní umělec“, Ellen by ho jistě měla. Ale čím se vlastně tak proslavila?

Dětmi. Cílí se na ně v reklamách, podprahově ve všech Disney filmech, nejsou tedy v bezpečí nikdy a nikde. Nejsilnější potenciální zákazník je buď dítě samo, nebo jeho rodič. Proto to byla jen otázka času, kdy si někdo z celebrit všimne, že na YouTube má video se smějícími kojenci miliony shlédnutí a řekne si: dobře, tohle mimino bude můj host!

Tímto rozhodnutím se Ellen DeGeneres  vyšvihla do dolarového nebe. Nebudu jí obviňovat z kalkulu, ani označovat za otrokářku. Seznámila jsem se díky ní s mnoha dětmi, které by jinak ve škole dostaly za uši. Moje milovaná Macey, která nosí kožené jezdecké boty a miluje prezidenty, by za svoje hobby na americké střední asi dostala pořádně po čumě. Teď to už nejde, je to mezinárodní celebrita, která chce jednou kandidovat na prezidentku USA. Možná díky účasti v show Ellen opravdu vystuduje prestižní univerzitu, třeba opravdu jednou zasedne v Bílém domě.

 

 

Největší dětskou celebritou je teď malý Noah. Kluk co chodí do školky,  je mu 5 let a glosuje vtipem jako kdysi Steve Martin. Na první pohled dítě, co si s ním asi neví rady nejedna učitelka, ale evidetně má talent. Veškerý čas tráví s dědečkem, který se díky známému vnukovi alespoň někam podívá. Třeba výlet na Havaj, který platila produkce televizní show.  Ať si dítě užije. Ty se Ameriko, dívej!

 

 

Kromě mé milované Ellen, co má vždy dokonalý oblek a úžasné hodinky, jsou tu další show mistři. Třeba Jimmy Kimmel. Tuhle talkshow docela ignoruju, protože když si na konci týdne dám Ellen, Saturday Night Live a Jimmyho Fallona, proč bych se měla dívat na Kimmela?

Sice si teď nechal narůst vousy, ale i tak… Jediný důvod, proč si ho pustím, není on sám, ale anketa. Vox populi fungovalo i kdysi na Nově, Vladimír Železný věděl, co funguje. Když se přidají děti se svými názory, celý svět slzí dojetím!

 

 

Legendární je  antikoncepční video na Halloween. Jednoduchá lež dětem o tom, že jim rodičě snědli všechny sladkosti, vyvolává reakce, které když vidím, nechci děti. Nikdy! To raději proradné kočky.

 

Na závěr tu mám mého budoucího manžela Jimmyho Fallona. No vážně. Existuje někdo nadanější? Vtipnější? Víc okouzlující? Kdo vypadá dobře v teniskách i obleku? Kluk, co umí zpívat, hrát na ledajaký hudební nástroj a dokonce odmítl Nicole Kidman? Milující táta dvou holčiček, co nechá dětem prostor, místo toho, aby je využíval? Prosím věčnou slávu Jimmy Fallonovi a jeho show.

 

Americké talkshow by někdy mohly být vzorem pro českou produkci. I když se snažíme, nápaditost a humor někdy postrádáme. Není umění nikoho urážet, i David Letterman to pochopil a stal se z něj na konci jeho kariéry lidumil. Jeden z mých největších zážitků z New Yorku byl nad mojí hlavou rozsvícený neon s nápisem Jimmy Fallon Show! Štěstím jsem zářila jako malý dítě.

killik@seznam.cz