Home / Life & style  / Fashion  / Jaden Smith tváří dámské kolekce Louis Vuitton

Jaden Smith tváří dámské kolekce Louis Vuitton

Tradice značky boří gender fluidity a cyber punk.

Tradiční pařížská značka Louis Vuitton se zhlédla v mládí a bojuje o nové zákazníky. Hlavní inspirací její jarní dámské kolekce je digitální generace a tváří kampaně se proto nestal nikdo jiný než její nejhlasitější hlas – sedmnáctiletý zpěvák Jaden Smith. Excentrický syn hereckého páru Willa a Jady Smithových miluje módu ve všech podobách a často nosí volné šaty nebo delší sukně. Je jedním z mnoha teenagerů, kteří gender neřeší a oblékají si prostě to, v čem se cítí dobře.

 

jaden2

Myslel jsem na nové digitální obzory, které jsem chtěl harmonicky propojit se světem Louis Vuitton,“ řekl návrhář Nicolas Ghesquière, který pro LV pracuje od listopadu 2013. O rok později získal cenu Módní inovátor roku, kterou uděluje deník Wall Street Journal.

Ghesquière se zde inspiroval internetovými komunitami: té kolem populární hry Minecraft, japonských manga nebo role play video hry Final Fantasy – jednou z prvních tváří kolekce v kampani s názvem Series 4 je dokonce samotná hlavní postava z Final Fantasy s přezdívkou Lightning.

Lightning_LV_

Louis Vuitton se snaží držet prst na tepu dobu (aka kulatém tlačítku nejmodernějšího iPhonu) i pečlivým sledováním nově vznikající konkurence v oblasti superluxusní streetwearové módy, která je nyní díky Yeezy Season, marketingové senzaci Kanyeho Westa a Adidas, teprve na úpatí svého vrcholu a laká především mladé zákazníky.

Například prvek černobílých pruhů, který se v novém počinu Louis Vuitton objevuje hned několikrát, je poznávacím znamením labelu Off-White návrháře Virgila Abloha (mimochodem Westova nejlepšího přítele), který během posledních dvou let vybudoval jednu z nejvíce cool značek mladého Hollywoodu. Podobnost čistě náhodná? Posuďte sami.

Louis Vuitton, SS 2016

1144567

12467823_10153965195962652_1272367086_n

Virgil Abloh, Off-White 

untitled-article-1409589618

Justin Bieber v klipu I´ll Show You v mikině Off-White, SS 2015Justin-Bieber-Off-White-hoodie-Kanye-Yeezy-sneakers

 

Co říkáte na cyberpunkový Louis Vuitton a nezletilého chlapce jako tvář dámské kolekce? Dejte nám vědět v komentářích!

hanka@fashionbook.cz