Home / Life & style  / Zažít svatbu jinak

Zažít svatbu jinak

V sobotu se koná happening za lepší svatby na Kolbence.

V sobotu ovládne areál Pragovky v Kolbence svatební cirkus, aneb Happening za lepší svatby. Tento svatební veletrh bude netradiční nejen výběrem dodavatelů, mezi nimiž figurují milovníci polaroidových fotografií, vyznavači netradičních květinových aranží z lučních květin, či výrobci papírových dekorací, ale především svým pojetím.

Návštěvníkům akce ukáže, že svatbu lze uskutečnit podle svých představ a v mnohem uvolněnějším duchu – bez naškrobených ubrusů, striktně vymezeného harmonogramu a složení menu svatební hostiny či stereotypních svatebních zvyků. Nabídne i finanční koutek, kde si lze nastavit kalkulaci na přípravu svatby, či služby právničky specializující se na předmanželské smlouvy. Na své si zde přijdou i muži – připraven je pro ně speciální pánský koutek.

Po celý den se v poslední lednovou sobotu v industriálních prostorách pražské Pragovky budoucí novomanželé mohou inspirovat tvorbou dodavatelů a současně i samotnou filosofií Svatebního cirkusu. Pořadatelka akce Jana Bušková, režisérka a kameramanka se při tvorbě tohoto svatebního happeningu, jak sama akci tituluje, inspirovala v zahraničí kde svatby probíhají v mnohem uvolněnějším a často i radostnějším duchu.

„Na tradičních svatebních veletrzích se často setkáme s komerční prezentací dodavatelů z řad fotografů, svatebních studií, cateringových firem a dalších. Svatební cirkus chce dát prostor informacím, které se jinde nenabízí, a totiž že svatba je krásný životní okamžik, který lze prožít v uvolněné a láskyplné atmosféře podle svých vlastních představ, a nikoli dle zažitých stereotypů jak má správná svatba vypadat, říká pořadatelka Svatebního cirkusu Jana Bušková a dodává, že během sobotní akce se návštěvníci mohou inspirovat tvorbou dodavatelů, kteří sdílí podobnou filosofii – a totiž, že svatba je spíše radostný happening, cirkus dobrých zážitků, než organizačně i finančně vyčerpávající akce často plná zažitých stereotypů.

981094_991954934197623_7107624047775024058_o

Namísto portrétních fotografů zde budou prezentovat svou tvorbu milovníci polaroidů ze společnosti PolaroidLove, květinová studia budou zastoupena netradičním pojetím květinových dekorů – Květinovým lahůdkářstvím, jehož majitelé obnovili dávno zapomenuté květinové odrůdy, či ateliérem Louky květ nebo Kytky od potoka, v němž pracují s lučními květinami a květinami spjatými s ročními obdobími. Netradiční svatební agentury nabídnou inspiraci pro svatby jinak, například pro svatbu na louce. Návrhářky představí netradiční možnosti svatebních šatů, šperkařská studia budou prezentovat současný šperk v kontextu svatebního obřadu, rodinné cateringové firmy ukážou nové trendy ve svatební gastronomii a zároveň poradí, jak se dá variabilně pracovat se skladbou svatebního menu tak, aby byli všichni spokojeni. Návrháři papírových dekorací poskytnou návod na kreativní svatební dekorace.

Kromě přehlídky tvorby dodavatelů bude na programu Svatebního cirkusu také série workshopů první blok otevře téma: Obřady, rituály a význam tradic, jimž se bude věnovat popularizátor významu svatebních rituálů Jan Látal. Dále pohovoří evangelický kněz Tomáš Dvořák na téma duchovní význam svatebních slibů. V druhém bloku se návštěvníci dozví praktické informace o tom, jak si připravit autentický proslov. Právnička pak poskytne informace o předmanželské smlouvě. Veletrh myslí i na pány – v pánském koutku kadeřník a stylista Libor Šula poradí s úpravou vlasů a vousů, muži si dále mohou změřit své síly v páce či při zatloukání hřebíků. Program Svatebního cirkusu doprovodí vystoupení živé hudby a improvizační divadelní skupiny. Akce se koná od 12:00 do 20:00 a vstupné bude 200 Kč.

Seznam vystavovatelů:

Jana Bušková, Couple of Prague, Nomadis, BeeWooden, Honza Martinec,

Lenka od Maud, Jonatan Jan, Friendly Suits, Plevel, Svatba & Design, Probuť Labuť

SOBJE / ODIVI, Kaco Video, Smilebox, Nika a Lia, Loukykvět, Everbay, KESTOLU

PolaroidLove, 27JEWELRY, BíláČerná, Papírek & Večírek, Adie dorty, AB illustration

Michal Kadaník, Koncept Story, Hořejšová, FlatWhite catering, Chez Greg, Petiteé,

Maestrokatastrof, Ateliér Made, Modrokvět Magaela, Marie Mukařovská, VĚCIčtyři,

Wooden World, Shoedaism, YES & YES, Mayda / TY FORMY, Bez ubrusu catering,

Kytky od potoka, Wedding Dj´s, Věra Nováková a další.

hanka@fashionbook.cz