Home / Life & style  / Living  / CESTA DOMŮ (I K RECYKLACI)

CESTA DOMŮ (I K RECYKLACI)

Cesta domů již minulý rok otevřela nový dobročinný obchod v pražské čtvrti Břevnov. Co u nich nakoupíte za skvělé ceny a na co vlastně přispíváte?

Nenakupuji v zimním výprodeji, ani v nově otevřeném COSu. Já chodím nakupovat domů, do Cesty domů.

Obchod Cesta domů je vlaštovkou v mé domácí břevnovské čtvrti, která má skutečnou naději na přežití. Ne každá novota se tu uchytí, ale bazárek sdružení Cesty domů má nadějné vyhlídky. Lidi sem chodí odevzdávat vyřazené oblečení, staré knížky a věci, které už nepotřebují – od magnetofonových kazet přes vázy od babičky až po staré pohlednice. A také tu můžete najít hotové poklady.

cesta_domů_triko

Nejlepší ale není to, že tu můžete koupit tričko  za „páďo“, ale že si koupíte skvělý hadřík ani ne za stovku, a ještě tím pomůžete lidem, aby mohli umírat doma – což je v dnešní době, jak víme, nebývalý komfort.

cesta_domů_košile

Takže za prvé. Cesta domů je pro mě nejlepší sekáč široko daleko – topy, halenky, blůzky za 50 Kč! A kdybych byla o něco (více) vyšší, pořídila bych si tu skvělé letní šaty, jarní křivák i podzimní kabát.

cesta_domů_pocelán

Čajová sada – má poslední láska. Miluju se dívat na Hercula Poirota. Zbožňuju tu krásnou dobu, přes všechny vraždy uhlazené mravy a idealizovanou dobu, kdy i ti nejchudší měli smysl pro estetiku. Každou další detektivku teď luštím s kávou v porcelánu, a přikusuji bábovku z talířku se zlatým proužkem. Za necelých 400 Kč.

cesta_domů_knížka

Kdo jste byl někdy na pohřbu, který se dělá jak poslední „móda“ káže – tedy zahrát tři písně, rozmístit pár umělých květin a hlavně rychle domů – máte možná kulturní ale i společenský, a zcela jistě i osobní šok. Této knížce se ale určitě zasmějete. Obsahuje ty největší perly z pohřebních proslovů především z dob soudružského socialismu. Můj oblíbený je „nemoc hlodala, hlodala, až dohlodala“, anebo ještě lepší „jeho život byl prostý jako jeho rakev“. Největší perla i poklad zároveň, který jsem v Cestě domů našla. Za 100 Kč.

Konečně pro mě mají nákupy smysl.

Dobročinný obchod Cesta domů najdete v Bělohorské 90, Praha 6 (Břevnov) nebo Bubenská 3, Praha 7 (Vltavská). Stavit se u nich můžete od pondělí do pátku, od 10h do 18h.

www.cestadomu.cz

karolina@fashionbook.cz