Home / Life & style  / Fashion  / MBPFW F/W 2016: Jaké to vlastně bylo a kdo kraloval přehlídkám

MBPFW F/W 2016: Jaké to vlastně bylo a kdo kraloval přehlídkám

MBPFW je zkratka, kterou by u nás měl znát každý, kdo se „živí“ módou a pokud ne, můžete okázale zakoulet očima.

Maraton přehlídek je za námi, a tak pro vás píšu shrnující report. Jsem ráda, že už mě pohled na většinu osazenstva v černé barvě neuvrhl do deprese, a že mě z míry nevyvedl ani procházející Adam Katz Sinding. Lovci nejšílenějších street stylových oblečků byli mnohem klidnější, a i přímé reporty z mola byly poněkud rozvážnější. To vše ale znamená jediné – Mercedes-Benz Prague Fashion Week nám přirostl k srdci, je pro nás součástí roku jako jaro-léto, a i návrháři šlapou o to pravidelněji, aby doplnili podzim a zimu. MBPFW je zkratka, kterou by u nás měl znát každý, kdo se „živí“ módou a pokud ne, můžete okázale zakoulet očima.

1 5

Kdyby někdo před rokem řekl, že se Lukáš Loskot s celou svou partou rozhodne postavit fashion temple na Strahově, přišlo by mi to buď velmi odvážné, nebo hodně nepravděpodobné. A přesto se tento „stánek“ – mezi Právnickou fakultou, Zibou i skate parkem na Štvanici – stal mým nejoblíbenějším. Nevadilo, že všechny hogo fogo kavárny nejsou na dosah ruky, opelichanému stadionu to sakra slušelo a studenti bydlící na koleji se zájmem pozorovali, co že je to tam za vernisáž (odposloucháno v autobuse).

10 12

Jaké trendy kralovaly molu, a které z nich se snad objeví i v našich skříních příští zimu, se dozvíte v jednom z připravovaných článků. Za mě ale všechny pokořily Tušková a Sirková alias Chatty. Nikdo z přítomných návrhářů totiž neprojevuje tak stálé držení svého rukopisu, přesto se neustále vyvíjí a mírou svého posunu dávají ostatním pěkně na frak. Hlasuji pro to, aby příští rok měla Anička TuškováRadkou Sirkovou speciální přehlídku jen pod jménem Chatty. Roste nám tu totiž hvězda, která by se díky již pravidelným prezentacím v Berlíně i v Paříži, mohla na Prahu s čistým svědomím vykašlat. Buďme šťastni, že je máme!

36 41

A co jsem ještě pochytila?

Že dnes už kluci nebalí holky na kytaru ani motorku, ale na film ve foťáku. I tak to končí pořád stejně: „mám tu auto, můžu tě někam hodit?“.

Fashion week byl veřejnosti více než kdy jindy. Polankovy modely vyšly z filmových ateliérů před Strahov, a za otevření showroomu s vystavenými oděvy všech návrhářů (i s nedefilující Martinou Špetlovou) organizátorům vřele děkuji – prosím, to chceme příště znovu!

Designeři nám vzkazují – buďte sami sebou! Ať jste holohlaví, máte vrásky nebo špíčky, noste českou módu – bude vám slušet.

Pozitivní zprávou je, že už ani ty tepláky se tak nenosí a nevydávají se za plnohodnotný oděv do společnosti.

Holky si zase zaplétají copy!

Pietro Fillipi předvedlo krásnou barevnou kolekci pro ženy, muže odsoudilo být za šedé myši. Pánové, jděte se obléknout k Henrikovi Vibskovi.

Můj žebříček Top 3 značek – (jasně) Chatty, Zuzana Kubíčková a Odivi.

Co bych chtěla nosit? Kuklu od Kateřiny Geislerové, velké černé Pavla Brejchy a košili s fiží od Lukáše Lindnera.

42 58

A co se nejvíce líbilo vám?

karolina@fashionbook.cz