Home / Life & style  / Bifé&Nože

Bifé&Nože

Máme nové video, ze kterého budete slintat!

Kdo někdy vařil a vařil rád, ví, že úspěch vězí nejen ve fantasii, ale i v noži. Nejhorší noční můrou kuchaře je tupé ostří, se kterým musíte pokrájet třeba kilo cibule. Dokud mi Hana nekoupila k třicetinám robota, jenž umí sám vše drtit krouhat a má mě rád jako já jeho…Byla jsem nucena tuto noční můru prožívat často a suroviny na cibulový reliš krájet ručně. Mozoly, mozoly a mozoly. Ostrý nůž je požehnání. Můžete s ním nejenom vařit, ale využít ho třeba i na zahradu. 

Nože jsme obstaraly v obchodě, který vede můj kamarád Marek Palas. Už jsme vám o něm psaly před Vánoci, obchod se jmenuje  U Alfréda a nachází se v pražském Karlíně. Vybraly jsme si ty, které dokonale ladí k našemu pobytu na chatě. Mě na jenom z nich učarovala dřevěná rukojeť z Portugalska. Okamžitě se ve mě otevřela moje brána do vzpomínek na Azory. Nůž  si hýčkám jako posvátnou trofej. Pokud pracujete s opravdu ostrým nožem, je opatrnost na místě. Hana se okamžitě fikla, ale o to větší měla radost: „Ono je to vážně ostré!,“ pěla nadšením a pustila se vaření.

bife_noze4

bife_noze5

Já jako vždy šla VEN. Velikonoce letos vyšly na pořádně studený víkend, tak jsem si rozdělala oheň a jala se vytvářet umění z přírody. Věnce mě naučila plést Kateřina Papežová, která mě nazvala srabem, když zjistila že jsem používala drátek, a tak jsem svoji techniku vyrovnala její. Jen provázek! Jinak to musí větvička utáhnout sama. Nůž se skvěle hodil jak při řezání proutků, tak při samotné výrobě věnečku na sváteční stůl.

bife_noze3

bife_noze2

bife_noze19

Samozřejmě největší odvaz bylo pracovat s obřím nožem  stejné značky Burgvogel. Je sice trochu těžký, ale když si na jeho váhu zvyknete, je krájení opravdová radost. Už asi vím, co můj přítel dostane pod stromeček! Tohle je nůž jak pro dámu, tak pro pravého kuchaře muže. Po chvilce s ním Hana zvládla všechny triky alá Gordon Ramsey. 

bife_noze13

 

bife_noze15

 

Když se vůně pokrmu linula naším údolím, byl hlad můj i Karolíny k neudržení. Právě včas se Hana vytasila se svým novým receptem na dušeného králíka na víně. Pokud byste si ho chtěli uvařit na sváteční nedělní oběd, najdete to na blogu Bifé.

 

bife_noze17

 

Když se Karolína najedla, mohla nám ukázat záběry, které natočila. A my se rozhodly, že tohle musí do světa. Naším společníkem byla i kočička Guma Gumikula, která v divočině našla pochopení nejen pro ostré nože.

 

Správný holky se musí umět postarat samy o sebe, stejně jako o oheň a vodu. Na naší Bifé chatě je to vždy takový výlet na konec světa, jak pronesla Karolína. Prostě se za celý den nezastavíte, abyste obstaraly svoje hlavní potřeby. A to je na tom to nejlepší. Zapomenete na trápení, stresy i sebe. Prostě jenom jste, a pokud „v tom“ jste ještě s opravdovými kamarády, stane se malý jarní zázrak.

Takže opravdové nože a kamarády do jara i léta sebou!

bife_noze12

killik@seznam.cz