Home / Life & style  / Dokumenty o rovných kšiltech rozhoupají Finále Plzeň

Dokumenty o rovných kšiltech rozhoupají Finále Plzeň

Hip-hopová sobota na Finále Plzeň - celý den v DEPO2015!

Čeští a slovenští filmoví tvůrci, které zajímají čtyři elementy v hip-hopu, se sejdou u jednoho mikrofonu už tento týden během filmového festivalu Finále Plzeň. Proč točit filmy o hip-hopové kultuře? Co tyto dokumenty vypovídají o česko-slovenské scéně a vzniká dost filmové produkce s rapovou tematikou? O tom si bude v sobotu od 18:00 v plzeňském DEPO2015 povídat teoretička hip-hopu Anna Oravcová s filmaři stojícími za dokumentárními snímky Girl Power, Kmeny Rap a RYTMUS Sídliskový sen.

Writerky existují! To víme i díky Sany, která kvůli novému dokumentu Girl Power procestovala Moskvu, Kapské Město, New York i nespočet evropských měst, ve kterých se jí místní writerky podařilo vypátrat. Film spolurežíroval Jan Zajíček, dlouholetý člen skupiny WWW a jeden z průkopníků graffiti v Československu po sametové revoluci jako Skarf) v TCP, ABX crew.

Jaká úskalí čelí žena, která si vybere téma z tak výrazně maskulinního prostředí jako je graffiti?

Režisér Bohdan Bláhovec zase v rámci loňského dokumentárního cyklu České televize Kmeny pátral po podstatě současného rapu mezi těmi, kdo mu v Česku dávají jméno.

Debata se bude týkat i slovenské tvorby – zákulisí filmu RYTMUS Sídliskový sen představí producent Michal Romeo Dvořák a režisér snímku Miro Drobný. Dozvíme se, jak se tvůrci a protagonisté perou s novým druhem pozornosti a kritiky.

Diskuze naváže na odpolední promítání dokumentů RYTMUS Sídliskový sen a Girl Power v sobotu 16.4. v Klempírně v DEPO2015. Ojedinělá debata o hip-hopové kultuře v dokumentu začíná v 18:00 v DEPO2015. Vstup volný!

Hip-hopovou sobotu na Finále Plzeň završí jak jinak než pořádná party!

V rámci Girl Power Night haly plzeňských dopravních podniků svým prudce tanečním DJ setem rozhýbe Zuzana Fuksová z Čokovoko alias DJ Shalina, kzterá se za pult postaví ve 23:00. Mejdan odstartuje djka ve 21:00 Lu Michell s repertoárem z R’n’B a hip-hopu.

shalina

hanka@fashionbook.cz