Home / Life & style  / Beauty  / TIPY NA KOSMETIKU, KTERÁ TO S VÁMI MYSLÍ DOBŘE

TIPY NA KOSMETIKU, KTERÁ TO S VÁMI MYSLÍ DOBŘE

Možná se taky snažíte likvidovat všechny plastové lahvičky, které se vám hromadí na poličkách. Mně s tím pomohly oleje a vosky, které dokážou nahradit jakoukoli kosmetiku z déemka. Některé z nich zvládají práci dvou až

Možná se taky snažíte likvidovat všechny plastové lahvičky, které se vám hromadí na poličkách. Mně s tím pomohly oleje a vosky, které dokážou nahradit jakoukoli kosmetiku z déemka. Některé z nich zvládají práci dvou až tří produktů neznámého složení a vydrží i několik měsíců.

kosmetika2_m

Odličovač Liška Mazaná. Konečně o sobě mohu říct, že jsem byla na kurzech domácí kosmetiky s Liškou Mazanou. Právě na něm jsem si „vyrobila“ odličovací vodu. Slovo „vyrobila“ píšu v uvozovkách záměrně, protože jde jen o slití tří ingrediencí – levandulové a destilované vody s hroznovým olejem. Levandule vše zklidní a olej hravě zvládne odstranit jakýkoli make-up – stačí jen přiložit a za chvíli setřít – nešmudlat.

Krém Liška Mazaná. Domácí krém, který je nadýchaný a jemný stejně jako ten, co si můžete koupit. Jen je přesně podle mého gusta a dokážu vyjmenovat vše, co jsem do něj dala – kokosový a mandlový olej, vodu, glycerin, vosk. A navíc je díky vůni růžového dřeva a citronové trávy krásně svěží, proto je ideální na mazání těla (ale i obličeje) každé ráno.

Mýdlo z Havlíkovy Apoteky. Úžasně jemné mýdlo, které používám na tělo i večerní mytí obličeje po odlíčení. Mám ho od vánoc a nemůžu se dočkat, až si konečně budu moct dojít pro další, tentokrát s jinou vůní.

Balzám mumio od Epamu. Zázrak, který je ultra praktický. Před spaním si s ním mažu obličej a umí vyléčit jakoukoli bolest od oparů přes vyrážky až po odřená kolena. Prodává ho obchod s tibetskou medicínou na pražském Újezdě a možná při jeho koupi budete muset s paní prodavačkou podstoupit „napojení se skrze kyvadlo“.

kosmetika3_m

Tuhý šampon ve tvaru americké koblihy, který jsem dostala od naší Anit. Používám ho asi tři měsíce a myslím, že ještě další dva budu. Příjemně voní, skvěle se drží v ruce a v koupelně je pověšený na háčku, který byl součástí balení. Koblihu střídám s tekutým šamponem od Havlíka, který nepění, za to vás naučí, jak si pořádně mýt vlasy a zjistíte, že je to jako se zuby – je jedno, kolik si toho tam dáš, ale jak to použiješ.

karolina@fashionbook.cz