Home / Life & style  / Recenze  / ZMZLINOVÝ PRŮVODCE: KAM V PRAZE NA ZMRZLINU

ZMZLINOVÝ PRŮVODCE: KAM V PRAZE NA ZMRZLINU

A že se jich v posledních dvou letech opravdu urodilo.

Čeká nás první horký víkend. Protože městský člověk se nejlépe cítí v parku na dece a něčím dobrým v ruce levé a něčím výborným v ruce pravé, připravila jsem pro vás průvodce po těch nejlepších pražských zmrzlinách, a že se jich v posledních dvou letech opravdu urodilo.

zmrzlina_puro

PURO GELATO, Na Hrobci 1

Zmrzlina, tedy pardon gelato, na velmi strategickém místě – přímo u Náplavky, vedle restaurace i skvělé vinárny. Snad tu ještě obsluhuje milý starší pán z Itálie, který gelato dlabe do kornoutku bohatými porcemi a s ladným úsměvem čeká, až si vyberete, i když objednávku změníte ještě třikrát. Puro má příjemný interiér, ve kterém je sladěno vše: od proužků na výloze až po ubrousky, kterými si místní zmrzlináři omotávají čela. A můžete si se zatleskáním povyskočit, protože pořádná zmrzlina bude konečně i v centru. Puro otevírá novou pobočku jen pár kroků od metra Staroměstská!

www.purogelato.cz

zrmrzlina_zmrzlinar

ZMRZLINÁŘ, Slezská 15

Nejnovější přírůstek mezi kopečkovou zmrzlinou, který sází na minimalismus, ať už mluvíme o zařízení provozovny, instagramovém účtu nebo porci zmrzliny. Ale ta chuť, přátelé. Ta chuť! Vyzkoušet můžete tradiční příchutě (mňam čokoládová, mňam karamelová), anebo si zaexperimentovat a poručit si skořicovou. Donesla se ke mně i zpráva o smrti blahem při ochutnání makové zmrzliny. A šušká se i o bezlepkových kornoutcích. Ale bacha na peněženku! Až vám podají vaší vysněnou zmrzlinovou skládačku ve vychlazené skleněné mističce, už budete plánovat, čím ji naplníte podruhé.

www.zmrzlinar.cz

zmrzlina_angelato

ANGELATO, Rytířská 27 a Újezd 24

Vůbec první pražská vlaštovka mezi zmrzlinami, kde mají systém prodeje na porce, tzn. 1 porce = 1 příchuť, 2 porce = 2 příchutě. Živě si pamatuji, jak jsem stála u pultíku a nemohla se rozhodnout, jestli jahodu nebo malinu. Na mou žádost o podání dvou příchutí v jedné porci, mi slečna řekla, že „sice nerada, ale dám vám je“. Věřte mi, že mi ta zmrzlina ani nechutnala. Obsluha na Újezdě je mnohem příjemnější, ale místo přeslazeného slaného karamelu raději ochutnejte jejich měsíční speciály – rýžovou, pomeranč s ibiškem nebo avokádovou s kokosem.

www.angelato.eu

zmrzlina_parlor

PARLOR, Křižíkova 37

Karlínští se mají opět čím chlubit – tentokrát zmrzlinovými sendviči, které nazývají něžně „parlorky“. Domácí zmrzlinu spolu s topingem podávají mezi dvěma americkými sušenkami cookies. Prý zmrzlinový hit letošního léta, na který si určitě musím udělat čas. Ochutnali jste?

www.facebook.com/parlorcafe

zmrzlina_if

IF CAFÉ, Belgická 30 a Tylovo náměstí 2

Cukrárna Ivety Fabešová, která samozřejmě nezapomněla ani na kopečkovou zmrzlinu a umístila ji do venkovního stánku před podnikem. Třeba budete mít štěstí, a kromě kelímku plného vynikajících příchutí, ochutnáte i mignon – jeden kopeček na klacku s polevou a posypem.

www.ivetafabesova.cz

Podniky s delikátními zmrzlinami už máme. Často se mi ale stýská po klasickém poháru. Pamatujete na něj? Se třemi druhy zmrzliny, ovocem, šlehačkou a paraplíčkem. Jen bych ho teď ráda ochutnala s domácí zmrzlinou. Prostě hotový koncept pro plnohodnotný podnik, na který si ráda počkám.

karolina@fashionbook.cz