Home / Life & style  / RHS Chelsea Flower Show: Květinový design v Londýně

RHS Chelsea Flower Show: Květinový design v Londýně

Květinový design (a bizarnosti) do každé vázy z největší zahradnické show na světě.

V Londýně právě končí RHS Chelsea Flower Show, která se hrdě hlásí k titulu nejslavnějšího květinového festivalu na světě. Pozemky Královské nemocnice každoročně hostí Královskou zahradnickou společnost a výstavu toho nejlepšího ze zahradničení i zahradního designu. A to již od roku 1912.

rhs6
@t_bloom

rhs7
@e_gardener

Jako alergik se na všechny ty krásné květiny a aranže ráda podívám jen na fotkách. Ale představuji si, jak mi přítel kupuje pugét růžových pivoněk, který sotva unesu a jak cestou z květinové hostiny, během které jsme seděli na polštářích z živých květin, potkáváme prince Harryho. Tohle všechno se vám totiž na Chelsea Flower Show může skutečně stát.

rhs4
@theroyalfamily

rhs11
express.co.uk

Každý rok navštíví výstavu přes 150 000 návštěvníků, s královskou rodinou v čele. Alžběta II. letos s noblesou zapózovala u svého květinového portrétu, který byl vytvořen na počest jejích 90. narozenin. Nechyběl ani William s Kate, kteří se přišli podívat na Princeznu Charlotte – tedy růžovo-zelenou chryzantému pojmenovanou po jejich dceři. Vévodkyně z Cambridge se k oné příležitosti oblékla do zelených šatů od Catherine Walker a britské weby už přináší tipy na nákup jejich levnějších alternativ. Možná by se vám ale více líbily dámské šaty umělce Graysona Perryho se sprostými malůvkami.

rhs8
@wkatieh

9
@jhebbett

Na nejslavnější květinové show vás samozřejmě nemohou minout i ty nejpodivnější bizarnosti. Mini zahrádky jako vystřižené ze seriálu Vraždy v Midsomeru, proutěná socha Usaina Bolta nebo akustická zahrada, ve které by se mohl s plnou paráda uspořádat koncert Dana Nekonečného. Přesto mezi nimi najdete i instalace, které se staly hitem sociálních sítí. Tak například:

rhs3

@cvenditto88: Koberec z 300 000 ručně pletených květů červeného máku od Phillipa Johnsona.

rhs2

@saschalwayAntithesis of Sarcophagi – divoká zahrada ukrytá v betonové kostce, do které lze nahlédnout jen vyvrtanými kukátky. Instalace získala cenu Best Fresh Garden.

rhs5

@josephmassie: Výstava ze zrcadel a růží od květinového aranžéra Josepha Massie.

rhs1

@martae98: The Telegraph Garden.

rhs9

@pithandvigor: The Beauty of Mathematics Garden

rhs10

@peterplantipp: A nakonec byla vyhlášena i květina roku – Clematis Chiisanensis Amber.

karolina@fashionbook.cz