Home / Life & style  / KAŠ-MI-DAŠ BYL V NEW YORKU A PŘIVEZL DÁRKY

KAŠ-MI-DAŠ BYL V NEW YORKU A PŘIVEZL DÁRKY

Plánujete napsat knihu, chcete si konečně začít psát deník nebo už sháníte výbavu na další školní rok? S Decomposition Book je ta správná chvíle.

Pokud ještě neznáte kaš-mi-daš, měli byste vědět, že je internetovým papírnictvím nabízející papírenské potřeby od stylových sešitů po praktické nezbytnosti. V jeho sortimentu najdete mramorované zápisníky, které se staly hitem sociálních sítí, designové plánovače Mossery a teď také Decomposition Book, který vlastní i Alicia Keys.

decomposition_book_kasmidas

Zlata Vavrušková, majitelka kaš-mi-daš, nedávno navštívila National Stationery ShowNew Yorku – jednu z největších prezentací papírenských potřeb na světě. Pro závislé na papíru a ručního psaní opravdový ráj! Na místě objevila několik nových značek a první z nich jsou zápisníky s retro vazbou a jménem Decomposition Book.

decomposition_book_kasmidas

Vintage design však není to jediné, proč si je zamilovat. Jejich výrobcem je malá rodinná firma, která vznikla v roce 1949. Zakladatel Michael Roger byl pradědečkem současných majitelů. Jeden z nich dokonce studoval i nějaký čas v Praze. Dnes sídlí v Brooklynu a při výrobě stylových sešitů se kochají výhledem na Sochu Svobody.

decomposition_book_kasmidas

Kromě designu však mají Rogerovi rádi také přírodu. Proto vyrábí ze stoprocentně recyklovatelného papíru, tisknou sójovým inkoustem a výrobu ponechávají výhradně na území USA.

 

decomposition_book_kasmidas

Decomposition Book rozeznáte na první pohled: pevná vazba s krásným designem, černým hřbetem a klasickou jmenovkou. Kromě nás je ještě miluje Alicia Keys, která se modelem svého DB sešitu pochlubila na Instagramu. A aby té slávy nebylo málo, sešity Michaela Rogera si zahráli v seriálu Girls i epizodě The Michael J. Fox Show.

aliciakeys_decomposition_book_kašmidaš

Plánujete napsat knihu, chcete si konečně začít psát deník nebo už sháníte výbavu na další školní rok? S Decomposition Book je ta správná chvíle.

karolina@fashionbook.cz