Home / Life & style  / Sbohem, modrá IKEA taško!

Sbohem, modrá IKEA taško!

Můžeme s klidem říct, že se jedná o nejmilovanější i nejnevkusnější doplněk na světě.

Snad každý ji doma má – není lepšího pomocníka na stěhování nebo převoz půlky vaší skříně na módní bazar. Vejdou se do ní i štendry, ale taky vaše máma, táta …  Švédský řetězec IKEA začal „bezednou“ modrou tašku Frakta prodávat v roce 1996. Kabela si od té doby drží jeden svérázný design: křiklavá modrá, kterou nejde nikde přehlédnout a k tomu žluto-modré logo na uchách, aby všichni věděli, kdeže jste si tu nádheru koupili. I tak můžeme s klidem říct, že se jedná o nejmilovanější, byť nejnevkusnější doplněk.

O dvacet let později IKEA oslovila dánskou společnost Hay, aby dala jejich oblíbenému produktu novou podobu. Nové tašky Frakta se budou prodávat na konci roku (hledáte levný dárek k Vánocům?) v tlumených světlých tónech v kombinaci s elegatní tmavě zelenou. Samozřejmě na nich nenajdete žádné logo.

hay-ikea-bag-furniture-design_dezeen_936_4

„Chtěli jsme vytvořit vzhled, který vydrží opravdu dlouho,“ řekla designérka Mette Hay.  Výsledkem je kabela, kterou si nyní s klidem můžete vzít i na větší nákup do centra města. Jenže ruku na srdce, modrá IKEA taška se za těch dvacet let stala tak praktickým pomocníkem nás všech, že bychom se s ní s klidem prošli i po kolonádě v Karlových Varech během festivalu. Ty tašky jsou možná ošklivé, ale naprosto geniální a všichni to víme.

Pokrok nejde zastavit a asi nám to nakonec bude víc slušet, ale milovníci modré klasiky se nemusejí bát. I IKEA tuší, že stará dobrá Frakta má svoje zaryté followers a tak se bude nadále prodávat i originál. To je dobře, bylo by nám asi trochu smutno.

modrá taška

Jak se vám nová IKEA taška líbí?

 

hanka@fashionbook.cz