Home / Life & style  / Beauty  / Green Beauty trendy 2016

Green Beauty trendy 2016

Trendy v biokosmetice.

  1. Šedý vlas

Je jasné, že odbarvit si vlasy není žádný přírodní výkřik. Faktem je, že čistě rostlinné barvy bohužel vlas neodbarví, to dokážou jen ty oxidační. Přesto existují barvy bez nejhorší chemie, např. Natulique, Paul Mitchell či rolland (každá značka má trochu jiné složení), které nabízejí možnost vytažení pigmentu z vlasu a jeho nabarvení do nějakého tónu, či odstínu. Chcete-li se bavit načerno, zrzavo či zlatě-blond, zvolte rostlinné certifikované barvy jako Khadí, Logony nebo Cosm´etiky. Chcete-li výkřik poslední módy, tedy např. šedou, volte šetrnější cestu bez amoniaku s výše zmíněnými značkami – tento proces vždy podstupujte pouze u svého kadeřníka, blonďatění je nejnáročnější kadeřnická disciplína.

Pauline Suzor Photography

  1. Z farmy na váš obličej

Ve světě výživy frčí jednoznačně superfoods a paleo strava. Tento trend se pak zcela logicky promítá i do světa krásy. Chcete-li kosmetiku nabitou živinami té nejvyšší kvality, doporučujeme pohlídat si certifikát demeter, který označuje suroviny a konečné produkty získávané z biodynamického zemědělství. Takové složky jsou nejen pěstované ekologicky, bez použití pesticidů, hnojiv; sbírané dle fází měsíce, ale také se dbá na střídání plodin a maximální využití moci přírody v obraně proti škůdcům. Pole jsou před osetím speciálním přírodním způsobem dynamizována a výsledná surovina je důkladně potencována, aby měla co největší sílu. Takto pěstují své složky např. ve Weledě, dále značky Dr.Hauschka nebo Primavera – zakladatelé holistických přístupů k péči o pleť.

hydrolats-couleur-672x380

  1. Malé série a čerstvost

V případě kosmetiky bez konzervantů, což přírodní kosmetika bývá, je tato cesta jasnou volbou. Značky vyrábějí jen to nejnutnější množství do prodeje, aby „krása v kelímku“ byla pro tvář zákazníků co nejčerstvější. Dobrými příklady tohoto přístupu je netestovaná a přírodní certifikovaná americká značka 100% PURE, americká profi značka Éminence nebo britská raw kosmetika Antonia Burrell. Díky tomuto přístupu je možné, že se v dnešním světě, kdy je všechno stále dostupné, občas něco vyprodá a je třeba na to čekat. Když však někdo okusí účinky čerstvé kosmetiky na svou pleť, potřebuje tenhle doping zažívat zas a znovu.

b616dcb19913f7ec1f3d26e1ad66b8b4

  1. Jednoduché složení

Je spousta maminek na mateřské a ještě více „vařičů“, kteří objevili kouzlo doma vyráběné kosmetiky – pochopili tak, na jakém principu péče o pleť funguje a své požadavky přenesli i do svého zákaznického chování. Čím jednodušší složení, tím lépe uhlídatelné a tím čistší. Takové je například tajemství dánského Urtekramu nebo švýcarské značky Helvetia Natura – mají velmi jednoduché složení s jemnou parfemací esenciálními oleji a když je zákazníci jednou okusí, chtějí je mít v koupelně i nadále. Nebudeme vynášet nějaké hity mezi složkami, ale pro zdraví vaší pleti určitě žádejte na prvních místech ve složení vaší kosmetiky kvalitní oleje, aloe a v případě mycích přípravků nějaké šetrné tenzidy rostlinného původu nebo složení úplně bez nich.

18ebfb0d764640d47beaea8ef7ed1264

  1. Balzámování

Kombinace olejů a vosků je magická v tom, že neobsahuje vodu. Už z principu se tak přípravky tohoto typu lépe konzervují a méně kazí. Zákazníci v posledních letech pochopili, že správně vybraný olej (arganový, mandlový, lískooříškový) se nerovná celodenně mastná pleť ani zanešené póry. Kosmetičtí nadšenci také objevili kouzlo odličovacích balzámů a jiných bezvodých produktů, které pleť dokonale ošetří a nezatíží chemií. Příkladem takové péče je například britská přírodní certifikovaná kosmetika InLight Organic SkinCare, na balzámech je založená také např. v Čechách vyráběná kosmetika Mcely Bouquet.

Chcete-li i vy objevit výhody přírodní a netoxické kosmetiky, přijďte 12. 11. od 10:00 do 18:00 do Prague Gallery Laufen na Green Beauty Market 2016. Téměř 60 značek zdravé kosmetiky, ekodrogerie a doplňků a notná dávka odborných přednášek k tématu zdravé krásy. Moderuje Veronika Rážová a při registraci předem, máte vstup do nákupní zóny i na přednášky ZDARMA (počet míst je omezen)!

14962998_10208732942266328_1859895657_n

Program přednášek naleznete ZDE:

Registrovat se můžete ZDE:

 

avemola@seznam.cz