Home / Life & style  / Kurz krasopísma Pen Pals

Kurz krasopísma Pen Pals

Lepší odpočinek i kreativní vyžití jsme dlouho nezažili.

  • Kurzy krasopísma od Pen Pals vás naučí objevit svůj skrytý talent v psaní.
  • „Kamarádky na psaní“ jsou ilustrátorka Karolína Stryková a blogerka Rozi Přibylová.

1

„Narovnej si papír, nespěchej, uvolni ruku,“ říká Karolína Stryková. Většinou mě jakékoliv rady od instruktorů či vedoucích kurzů vyvádí z míry. Připadám si pak totiž k ničemu. Od Karolíny mi to ale nevadí, je sympatická, usměvavá a její rady nejsou nevyžádané.

IMG_6718

Nacházíme se v jejím ateliéru v Sokolu Královské Vinohrady, kde se kurzy od Pen Pals konají. Dostat se na ně je docela zázrak: díky velkému zájmu jsou beznadějně obsazené.

IMG_6719

 

„Říkáme si kamarádi na psaní. Koncept jsme připravovaly půl roku, kdy během tří hodiny píšeme, zkoušíme si nástroje a tvary písmen, konzultujeme a posouváme dál váš rukopis a taky zabrousíme trochu do teorie typografie. Je to maximum, co můžeme za takový čas stihnout,” vysvětluje Rozi, druhá polovina dua Pen Pals.

2

Kreativní práci rukama bere jako skvělý protipól ke své práci v marketingu. „Na Pinterestu jsem obdivovala všechny ty krásně napsaný “quotes”, tak jsem si jednou řekla, že bych se chtěla taky naučit psát. Začala jsem teda hledat na internetu a bohužel jsem narazila jenom na kurzy kudrlinkovýho barokního písma nebo třeba švabachu. Nic, co bych si chtěla pověsit na zeď. 

No a protože i s Minty Finty, který spolutvořím, pořádáme občas nějaké workshopy, řekla jsem si, že když tu nic takového není, uspořádám ho sama. Napsala jsem na Instagramu právě Karolíně, která se uměním hand letteringu živí, a pozvala ji na kávu. Několik měsíců jsme se scházely a já Karolínu pořád přemlouvala, aby do toho se mnou šla,“ vypráví Rozi.

IMG_6723

Workshopy pořádají večer po práci, od 18 do 21 hodin, nebo dopoledne o víkendu. Ve velmi přátelské atmosféře, kdy je lidí v kurzu jen pár, aby se vám Karolína i Rozi mohly pečlivě věnovat, můžete kromě krasopsaní popíjet čaj a pojídat lahodné sušenky. Zkrátka, nechat svůj mozek i telefon odpočívat.

IMG_6724

Když skončíme, je mi vlastně líto, že netrval celý den. Mám dobrou náladu a navzdory tomu, že během zimních večerů myslím jen na to, jak zalezu do postele, mám najednou mnohem víc energie.

3

Co Pen Pals chystají do budoucna? „Jednak rozšířit nabídku kurzů na pokračovací i tematické, taky nás láká koncept víkendových pobytů někde na chatičce s jógou, vařením a procházkami. Chceme taky vyjet co nejdřív mimo Prahu. Brno, těš se!

 

Kromě toho zatím obdarováváme kurzisty naším vlastním ekologickým sešitem s přebalem od Karolíny, který vznikl ve spolupráci s Papírnou, ale nabídku „stationery” chceme rozšířit a co nejdřív nabídnout na našem e-shopu, kde si budete moct zakoupit i psací potřeby ke kaligrafii.

No a aby to nebylo všechno jen o byznyse, chceme časem trochu pošimrat karmu a náš workshop nabízet i těm, kteří by se k nám normálně nedostali.”

 

Kdo jsou Pen Pals?

3

O Rozi

Vymýšlí a naplňuje Pen pals vize. Polovina kreativního blogu Minty Finty pracuje v marketingu a rovnováhy dosahuje tím, že lítá z kurzu na kurz. Lettering je její novou vášní, a protože žádný dobrý kurz nikde nenašla, jeden spolu s Karolínou vytvořila. Když může, vyráží v pohorkách do přírody nebo nomádí s notebookem na pláži. Štěstím ji naplňuje hlazení psů, 4G a pořady o jídle. @rozipribylova

 

O Karolíně

Ilustrátorka a letteringová královna. Multifunkční výtvarník, nikdy umělec, vždycky nadšenec. Studovala knihu, ilustraci, graphic design i typografii. Dřív pracovala v Polagraphu, dneska hlavně v tabletters a trochu v Paragraphu. Písmena jsou její život. Písmena a koláče. Kresbičky a kafíčka. Taky miluje matcha latte a ráda si ho fotí na Instagram. @karolinastrykova

 

 

anit@fashionbook.cz