Niche modeling: rok 2017 patří jiné kráse

3. 1. 2017 Rubrika: Fashion Štítky: , ,

Sdílet: Facebook Twitter

text: Anit
photo: Instagram

  • Velkou poptávku zažívají modelingové agentury, které nabízí „nevšedně vypadající modely“.
  • Své objednávky u nich dělají značky, které momentálně tvoří protipól klasickým módním domům: Vetements, Gosha Rubchinskiy, Eckhaus Latta a další.

Mezera mezi zuby, odstáté uši nebo velký nos už dnes není v modelingu žádná překážka, chtělo by se říct. Na druhou stranu, mezi nejúspěšnější ženy přehlídek a reklamních kampaní patří Kendall Jenner a Gigi Hadid, dívky, které působí kvůli své konvenční kráse až fádně.

Přičtěte všudypřítomný vliv vykonturovaných Kardashianek a jiných Instagramových hvězdiček, aby vám vyšel pořádný protipól k téhle plastikové estetice.

Jako niche parfémy nahradily trend genericky vonící Dolce&Gabbana Light Blue a jiných WC připomínajících parfémů, tak niche modelling nabízí alternativu. Seznamte se s agenturami, co se nebojí vsadit na lidi, co skutečně vyčnívají z davu.

@lumpenmen

Moskevská agentura, kde představitele svých kampaní a přehlídek vybírá právě Vetements a Gosha Rubchinskiy.

00-holding-600px_480

@Cat-b

Podle svých slov vybírá své svěřence hlavně z řad ekologů či budoucích učitelů. Se zdejšími modely začínají spolupracovat ukrajinští návrháři i populární zpěvačka Luna.

 

@noagency

Newyorská agentura zastupuje skoro všechny vaše oblíbené hipster ikony z Instagramu. Třeba umělkyni Alexandru Marzellu, Danielu Lalitu či Eloisu Santos.

 

Eloisa Santos, Barragan S/S17 Presentation

Fotka zveřejněná uživatelem No Agency (@noagency.nyc),

@tomorrowisanotherday

Agentura z Kolína nad Rýnem představuje výhradně muže, nutno dodat, že velmi úspěšně. Může se pochlubit zakázkami pro Burberry, Jil Sander, Versace, Gucci i Pradu.

Sdílet: Facebook Twitter