Proč nemám ráda Lenu Dunham

4. 1. 2017 Rubrika: Life & style Štítky: ,

Sdílet: Facebook Twitter

text: Anit
photo: Instagram, Giphy, Glamour

Pohybuju se ve skupině lidí, kde je Lena Dunham vesměs ikona. Naštěstí. Znamená to, že mé okolí oslovuje její feminismus, odmítnutí klasického konceptu krásy i fakt, že je prostě svá, drzá a nebojí si ze sebe udělat legraci.

glamour-cover-2017-lena-dunham

Lena Dunham nebude nikdy bavit muže, co po vzoru Donalda Trumpa hodnotí ženy číslicemi podle vzhledu nebo ženy, které prohlašují, že nesnáší feministky a svůj hlavní potenciál vidí především ve své fyzické stránce.

Hollywood a Instagram potřebuje Lenu Dunham jako sůl, o tom žádná. Důvody, proč irituje zrovna mě, i když sdílím některé její hodnoty, jsou osobní. A musí to, stejně jako její stehna, ven.

A

Lena Dunham mi připadá:

  • posedlá svým tělem stejnou mírou, jako by byla podvyživená a závislá na selfie. Pokud se objeví na titulní straně časopisu, její tělo se nesmí retušovat. Na obálce časopisu Glamour ji ale vyhladili tvář, kdežto celulitidu na nohách nechali. Další kauzou bylo její křivé obvinění španělského časopisu Tentanciones, který měl Lenu vyfotošopovat, což se nestalo.

 

  • myslí si, že není dost hezká, a proto se s ní lidi nebaví. To se stalo, když obvinila sportovce Odella Bechkama Jr., vedle kterého seděla na recepci MET Gala. Prý se věnoval víc svému telefonu, protože tělo Leny „neodpovídalo asi standardům, na které je zvyklý“. I když pak přiznala, že celý problém se týká jejich obav, než čehokoliv jiného, vyvolává to ve mně chuť zařvat: „A na terapii chodíš?!“.

 

  • plácá kraviny. Jako třeba, že by chtěla zažít potrat, aby mohla rozumět ženám, co jej podstoupili. Empatie se dá cvičit i jinak.

nebaví mě:

  • lidí, kteří Tweetují o čůrání nebo o tom, jak zkoumali vagínu své sestry, když byla miminko. Neshledávám na tom nic objevného ani přínosného. Všichni chodíme na WC a úchylnosti z dětství by opět bylo nejlepší vyřešit s laskavým odborníkem. Ale samozřejmě, ať si píše, o čem chce. Já to jen nebudu s radostí číst a scrollnu jinam.

 

  • lidi, co se neustále obnažují, aby mi dokázali, že jejich proporce těla je v pořádku. Je, uznávám to, můžeme teď popojet?

ve zkratce:

  • Je skvělé, že popkulturní svět je bohatší o osobnost Leny Dunham.
  • Je můj problém, že mi připomíná všechny ty otravné osobnosti, drama queens, co by byli skvělí, jen kdyby to pořád nepřeháněli a neměli sebe za střed vesmíru.
Sdílet: Facebook Twitter