Geniální filmy, co teď musíte vidět v kinech

5. 2. 2017 Rubrika: Life & style Štítky: , , ,

Sdílet: Facebook Twitter

text: Klára Hrabětová
photo: Aerofilms, Falcon, Freeman Ent.

  • Mezi námi preferované snímky patří kandidáti na Oscara Jackie, La la land, Moonlight, Místo u moře či Strnadovi.
  • Doporučujeme je shlédnout v atmosféře klubových kin, kam patří pražské Bio Oko, kino Aero, Kino Pilotů či Kino Světozor.

 

Jackie

Jour5_316.CR2

Údajně se jedná o životní roli Natalie Portman, což je po jejím výkonu v Černé labuti docela odvážné tvrzení. Každopádně, posuďte sami. Film mapuje několik dnů po atentátu na JFK. Nechybí slavný růžový kostýmek, cigarety, deprese a vizuální omdlévání z kostýmů. Po shlédnutí budete možná cítit takovou úzkost, že budete chtít obejmout ty, co máte nejradši, a pak hned odevzdat výplatu u retro oblečků od Lazy Eye.

La la land

201751215535

„Make America Great Again“ vysloveně křičí tenhle muzikál, který nebude iritovat ani ty, které jinak dramatické dílo doprovázené zpěvem a tancem nesnesou. La la land nestvořil volební tým Donalda Trumpa, jen je tu patrný stesk po starých dobrých časech, kdy dámy nosily šaty, muži obleky a Hollywood představoval nějakou noblesu. La la land je pohádkou pro dospělé, kterou v polovině února všichni potřebujeme.

Moonlight

20151024_Moonlight_D09_C1_K1_0303.tif

„Film Moonlight si k nám našel cestu, přestože to pro něj nebylo jednoduché. Zaklepal nám na dveře v okamžiku, kdy jsme v Aerofilms plně vytížení prací na dalších skvělých filmech. Ale když jsme si Moonlight pustili, tak zkrátka nešlo jinak. V souvislosti s oceněním na Glóbech a v očekávání oscarových nominací se vyjadřuje v debatách spousta mudrců, že tento film dostal cenu nikoliv za své kvality, ale z důvodu politické korektnosti. Třeba mají pravdu, ale věřil bych jim více, kdyby nejdříve Moonlight viděli. Tak teď zkusíme dát všem zájemcům šanci na tento film do kina zajít a podpořit své argumenty autentickým prožitkem,“ prohlásil Ivo Anderle, díky kterému můžeme Moonlight ohodnotit na vlastní oči sami.

Strnadovi

3

Představte si, že uděláte veřejnou inventuru svého 35 let trvajícího manželství a rodičovství 5 dětí. Představte si, že život je tak dlouhý, že můžete zažít s někým absolutní souznění i tragické odcizení. Ale přesto to nevzdáte, milujete, nebojíte se být zranění a ještě to všem ukážete. Jako protagonisté časosběrného filmu Heleny Třeštíkové, která dvojici Strnadových sleduje už od roku 1980.

 

 

Místo u moře

3818

Film, co mě říznul do duše jako papír do prstu. Je palčivě bolestivý, i když se odehrává v dost pozvolném tempu a trvá 137 minut. Casey Affleck je za roli bostonského údržbáře, co se vrací do rodného městečka, aby převzal dědictví po náhle zemřelém bratrovi, nominován na Oscara. Proti této nominaci se zvedla vlna kritiky, protože herec měl před sedmi lety na natáčení filmu I am still here obtěžovat svou kolegyni. Roli ale ztvárnil mistrovsky a podle mě si sošku zaslouží.

 

Máte chuť na další recenze filmů?

Film: Lagerfeld důvěrně

Sicario je nejlepším filmem podzimu!

Film: YSL

 

Sdílet: Facebook Twitter