7 teniskových trendů na rok 2017

6. 2. 2017 Rubrika: Fashion Štítky: , , , , , , , ,

Sdílet: Facebook Twitter

text: Anit
photo: Footshop

  • Trend sneakers nás jen tak neopustí, ale jaké se vám vlastně vyplatí pořídit?
  • Dámy už nesní jen o střevíčkách od Louboutina nebo Jimmyho Choo, ale o botách s mašlemi, co navrhla Rihanna pro Pumu.

1. Kanye West a jeho Yeezy

adidas-yeezy-boost-350-v2-black-february-release-info-620x435

Yeezy se řadí mezi tenisky s největší poptávkou ve světě. Proto není divu, že spolupráce Kanye Westa a adidas bude pokračovat i v roce 2017. Tato kolaborace je natolik exkluzivní, že se o jejich koupi musí přímo soutěžit. Nejnovější model bude k dostání 11. 2. 2017 na jediném místě v celém Česku, a to ve Footshopu v Praze, nebo můžete soutěžit o možnost koupi i online. Všechny dostupné informace o možnostech koupě jsou uvedeny na zde.

2. Retro!

Screen Shot 2017-02-02 at 12.47.21

Letos se připravte na znovuzrození opravdu devadesátkových tenisek. Pod názvem EQT původně vznikaly mezi lety 1991–94 a letos budou po více než 20 letech opravdovým hitem. Pokud vás tedy zajímá, co kromě Yeezíček z řady adidas letos na nohy, výběr je celkem jasný!

TIP pro fashionisty:

Model ACE 16+ SUPER si vzal do parády i ruský návrhář a momentálně největší hvězda všech nadšenců módy, Gosha Rubchinskiy. Přidal podrážku z jiné řady tenisek „Samba”, zvětšil tři pásky a ponechal ponožkový vzhled. Jeho výtvor by se měl do prodeje dostat brzy.

Gosha-Rubchinskiy-x-adidas-1-640x426

3. Klasický Reebok a celebrity

Screen Shot 2017-02-02 at 12.49.36

Reebok se vydá podobnou cestou jako adidas, možná také proto, že patří jednomu majiteli. V roce 2017 nešlápnete vedle s klasickými siluetami, které řádí na trhu už nějakou dobu. Olej do ohně určitě přilijí kolaborace s Kendrickem Lamarem a dalšími. Kdoví, možná se k nim přidá i s nový člen této rodiny – modelka Gigi Hadid.

4. Černý rytíř Yohji Yamamoto

Screen Shot 2017-02-02 at 12.49.08

Pro opravdové znalce je tu kolekce od Yohji Yamamoto. Tipujeme, že v Čecháh nenechá klidného třeba designéra Jana Čapka. Yamamoto, který pravidelně prezentuje své kolekce na pařížském fashion weeku, je proslulý minimalistickými tvary oblečení i obuvi.

5. Power Woman

img_4205-1

Puma po letech ožívá. Díky kreativní ředitelce Rihanně se značce daří čím dál více. Letos si připravila kolekci inspirovanou 18. stoletím a Marii Antoinettou. Kolekci tedy bude kralovat růžová a veliké mašle!

6. Karhu

Screen Shot 2017-02-02 at 12.49.58

Značka běžeckých bot z Finska byla založena už v roce 1916. Jak už to u Seveřanů bývá, představuje minimalistický design i spojení s přírodou. Možná by ale upadla v zapomění, i přesto, že dříve ji nosili finští běžci, co prosluli jako „Létající Finové“. Hitem mezi mileniály se ale stala až tehdy, kdy si Karhu obul Kanye West, kterému nebyly poslány ani jako dárek ve formě proma. Rapper si je prostě sám vybral a tím způsobil prodejní mánii. Zachvátí i Čechy?

7. Ponožkotenisky

Tedy tenisky, které mají v sobě takzvanou „sock“, tedy ponožku. Neboli aspoň její vrchní část. Díky ní bude teniska na noze líp držet a hlavně vám bude tepleji.

Článek vznikl ve spolupráci s Footshop.cz

Sdílet: Facebook Twitter