Zuzana Kubíčková S/S17

8. 2. 2017 Rubrika: Fashion Štítky: ,

Sdílet: Facebook Twitter

text: Anit
photo: archiv Zuzany Kubíčkové, Karel Losenický

  • Česká návrhářka představila jarní kolekci Sinless, která má balancovat na hranici cudnosti a prokovace.
  • Patrná je opět inspirace spodním prádlem i kabaratem Prague Burlesque, na některých jehož kostýmech Zuzana Kubíčková pravidelně spolupracuje.

unspecified

„Není známo, zda si je nositelka vědoma jisté provokativnosti; její nezkušenost je možná vysvětlením této volby,“ říká ke kolekci sama autorka. Možná se použitím korzetů a stahujících pásů chce vymanit z určité škatulky designérky, která tvoří romantické kolekce svatebních šatů a nevinně vyznívajícího spodního prádla.

unspecified

unspecified

Ačkoliv barevné použití je velmi něžné: od slonové kosti, béžovou, či pískovou, materiály ušlechtilé (hedvábná krajka, satén), při pohledu na kampaň, kterou v Miláně nafotil Karel Losenický, vám musí být jasné, že Zuzana Kubíčková zkouší, kolik erotického dusna jako veřejnost ještě vydržíme.

unspecified

unspecified

Když hovoří o tom, že „radost z oblékání a zdobení je ušlechtilý rituál, který by se z našich životů neměl vytratit. Jarní kolekce proto rozvíjí mou oblibu nápaditě a poctivě zpracovaných oděvů. Samotný proces zdobení oděvu je pro mě relaxační, téměř meditační záležitostí,“ připomíná takovým tvrzením japonskou kulturu. V ní se také snoubí perfektní zpracování, lolitkovské, až dětsky infantilní motivy a odkazy k netradiční, často až perverzně pojaté sexualitě.

unspecified

Sdílet: Facebook Twitter