Kolo, na kterém jezdí i Mozart v džungli

14. 2. 2017 Rubrika: Life & style Štítky: ,

Sdílet: Facebook Twitter

text: Anit
photo: archiv tokyobike

  • V Praze jsou k dostání kola tokyobike, do jejichž pedálů šlapou (nejen) hipstři s vybraným vkusem v New Yorku, Berlíně, Londýně či v Tokiu, kde vznikly na předměstí Yanaka.
  • Vynikají minimalismem, trendy barvami i promyšleným designem.
  • Češi se na nich mohou projet díky Václavu Stránskému, který je objevil na svých cestách v Thajsku.

 

unnamed

Zajímalo by mě, čím je tohle kolo tak známé, proč po něm mám toužit?

Díky originálnímu konceptu a neotřelému designu. Konstrukce snoubí výhody ostatních jízdních kol způsobem, jaký doposud nikdo jiný nevymyslel. Geometrie rámu je inspirována klasickými sportovními koly, ale využívá lehké tenkostěnné ocelové trubky. Horská kola poskytla inspiraci 26ti palcovými koly, takže tokyobike je v městském provozu příjemně mrštné a dobře se ovládá.

unspecified3

Jaká je výhoda mít právě toto kolo v Praze? Bude se mi na něm lépe jezdit? Do kopce, po kočičích hlavách a dalším nestandartním terénu?

Dobrý dotaz – v návaznosti na odpověď na předchozí otázku – tokyobike využívají převody inspirované horskými koly, tzn. spíše do pomala. Kolo tedy příjemně „stoupá” do kopce a po rovině se jezdec příjemně veze městem v duchu motta značky „tokyo slow”. Dvaceti šesti palcová kola mají oproti klasickým tužší a tudíž pevnější výplet, který tolik netrpí při jízdě po nerovném pražském terénu. Nicméně, na kočičích hlavách to neklepe snad jen na „celopéru”.

unnamed

Bavíme se o kultovním statusu tokyobike, kdo ze slavných ho třeba vlastní?

Jména našich klientů bez jejich svolení nezveřejňujeme. Nicméně jsou mezi nimi filmový producenti, architekti nebo třeba kavárníci.Také si zahrála také ve filmech, například Collateral Beauty s Willem Smithem nebo v seriálu Mozart in the jungle s Gael García Bernalem. 

unspecified

Mít ve městě krásné kolo znamená každou chvíli riskovat jeho ztrátu. Jak ho co nejlépe ochránit proti krádeži?

Našim zákazníkům doporučujeme pořízení kvalitního zámku, v našem obchodě se specializujeme na zámky pro městská kola od značek Kryptonite a Litelok. Jedná se o ty nejlepší, s maximální možnou ochranou kola. Rovněž poskytujeme možnost pojištění městského kola, které za velmi rozumných podmínek ochrání majitele před škodou v případě krádeže i poškození.

unspecified

V Praze je k dispozici všech 5 modelů, které značka nabízí. Vypůjčit si tokyobike na zkušební projížďku můžete v showroomu Urbane, Šaldova 28, Praha 8- Karlín.

Sdílet: Facebook Twitter