Home / Life & style  / Art & Books  / Praha má další stylové knihkupectví: Book Therapy

Praha má další stylové knihkupectví: Book Therapy

Terapie krásnými knihami opravdu funguje!

  • Ačkoliv se tu usídlilo velmi nedávno, už patří k vyhledávaným vinohradským místům.
  • Provozují ho manželé Petra a Jiří Caudrovi.
  • Na své si zde přijdou zejména milovníci publikací o krásnu, módě, reklamě i o speciálních kuchařkách.

Slibujete ten nejlepší výběr knih a časopisů v Praze, co u vás tedy můžeme najít?

Zaměřujeme se na knihy z oblasti designu, fashion, architektury, reklamy, cestování. Rozsáhlou sekci mají i kuchařky a jejikož máme malého syna, najdete u nás i knihy pro děti. Přivážíme časopisy, které máme často exklusivně. To je třeba Openhouse, Suitcase nebo Oak The Nordic Journal. U časopisů nás překvapil velký zájem, i přes často vyšší cenu. Řadu dalších titulů máme rozjednaných. Sami zákazníci nám často doporučují tituly, které by rádi v našem obchodě uvítali.

Každou knihu prý vybíráte osobně, kolik jich tedy v obchodě je?

V současné době je jich tam asi 400, skutečně je vybíráme osobně podle toho, co nás zajímá a co bychom si sami koupili.

Odkud vznikl název Book Therapy?

Když jsme přemýšleli o názvu, tak jsme si položili otázku co pro nás vlastně knihy znamenají. Ze své zkušenosti vím, že po knize sáhnu, když nám skvělou náladu, ale i když mi něco kazí den nebo mám stres. Knihy jsou pro mě lékem a zdrojem nekonečné inspirace. Od tohoto byl pak název nadosah.

Jaká kniha nebo časopis je tedy terapií právě pro vás?

Momentálně cokoli ze severského designu. Miluji časopis Oak The Nordic Journal, který vychází v hardcoveru. Krásné fotky, inspirativní osobnosti. V posledním čísle je velký článek o René Redzepim z restaurace Noma o jeho cestě k dokonalosti a být s pokorou tím nejlepším na světě.

Bylo těžké najít prostor?

Našli jsme ho náhodou, vlastně v našem případě bylo dříve místo než projekt knihkupectví, které jsme chtěli otevřít  výhledově třeba za rok. Máme malého syna, v plenkách ještě další projekt Lípa, což je kolekce designových dárkových předmětů. Oba s manželem máme navíc další práci, já vlastním eventovou agenturu a manžel pracuje jako marketingový ředitel v mezinárodní firmě. Ale do prostoru v Římské jsme se hned zamilovali, takže jsme udělali maximum a obchod na konci listopadu otevřeli.

Jací jsou vaši zákazníci?

Lidé, kteří to, co děláme ocení a vidí v tom hodnotu; lidé zcestovalí, nároční, vzdělaní, kreativní, co hledají osobní přístup.

Kam se chcete posunout?

Z těch krátkodobých je to určitě rozšíření portfolia časopisů nebo představení kolekcí hostujících kurátorů. Dlouhodobé si zatím necháme pro sebe.

 

Book Therapy

Římská 35

Praha 2

Chcete si přečíst o dalších zajímavých místech, kde pořídit knihy a časopisy?

Na páté straně…

Knihkupectví, kde potkáte Kim Kardashian a utratíte všechny svoje peníze

anit@fashionbook.cz