Paměti bývalé šéfredaktorky Vogue odhalují, zda ďábel skutečně nosí Pradu

23. 2. 2017 Rubrika: Fashion Štítky: , ,

Sdílet: Facebook Twitter

text: Anit
photo: Facebook

  • Joan Juliet Buck působila jako vedoucí redaktorka Vogue Paris v letech 1994-2001.
  • Nyní vydává své paměti „The Price of Illusion“.
  • Kniha vychází v angličtině 7. března.

Annu Wintour není třeba představovat už skoro nikomu, Carine Roitfeld nebo Emmanuel Alt určitě taky znáte. Ale možná jsou jejich příběhy ve srovnání s Joan Juliet Buck úplně nezajímavé.

V britském Vogue působila od svých třiadvaceti, pak prošla legendárními tituly London Observer, Women’s Wear Daily a posléze zakotvila jako šéfredaktorka pařížského Vogue.

 

Původně vystudovaná herečka, která se objevila například ve filmu Julie&Julia, je kontroverzní postavou. Napsala například ódu na manželku syrského diktátora Bashara Assada Asmu, o které v roce 2011 prohlásila, „že její styl je uchvacující a glamour, svěžejší než styl jakékoliv jiné první dámy“. K článku prý byla podle svých slov donucena a po obrovské vlně kritiky prý život Joan „už nebyl nikdy jako předtím“.

Důvod, proč sepsala paměti prý byly proto, že jí někdo prosil, „aby nezemřela předávkováním kokainem na sexuálních origiích jako jiný módní novinář“.

Joan šla na odvykací kůru, kde si prý uvědomila, že na oblečení a kosmetice můžete mít stejnou závislost jako na drogách. Její memoár seženete na Amazonu.

 

Sdílet: Facebook Twitter