Home / Life & style  / Fashion  / Módní policie z Českých lvů

Módní policie z Českých lvů

Kdo se nejvíc líbil vám?

  • Filmové a částečně televizní ceny Český lev se včera v pražském Rudolfinu předávaly po 24.
  • Co se sošek týče, vše převálcoval Masaryk, který bude mít premiéru až 9. března, barvám zas dominovala hlavně černá.
  • K vidění byly ale i modely od českých návrhářů i známých světových značek.

 

Adela Banášová

Slovenská moderátorka svým výkonem nejen zastínila všechny trapné konferenciéry, ale také vypadala nádherně. V šatech od českého návrhářského dua Chatty by uspěla i na Oscarech. Designérky Anna Tušková a Radka Sirková Adele róbu samy nabídly k zapůjčení, což by mohlo být inspirací pro další české návrháře. Jděte a oslovujte své vysněné klienty, nečekejte, že vám někdo bude sám klepat na dveře!

Andrea a Jiří Bartoškovi

Jejich oblečení na filmové premiéry je konstantou dobrého vkusu. Velmi často spolupracují se značkou Prada, ale přesto je vidět, že to nejdůležitější na této dvojici je osobitost, ne možnost nosit drahé oblečení. I přesto, že dávno překročili šedesátku, strčí většinu mladších hostů Českého lva i Filmového festivalu v Karlových Varech do kapsy.

Jiří Bartoška s manželkou Andreou ochotně pózují. #ceskylev #24ceskylev

Příspěvek sdílený Český lev (@ceskylev),

Zuzana Stivínová

Vynikající herečka, která se teď díky seriálu Pustina těší větší popularitě. Po letech strávených v USA i svým přátelstvím s redaktory módního časopisu ELLE je její styl o krok dál než řady jejích kolegyň. Včera se to ale tolik nepovedlo, výstřih šatů od Maxe Azrii byl extrémně hluboký, a kvůli tomu výsledek nepůsobil tak sofistikovaně jako vždycky.

Michalina Olszańska

Polská představitelka vražedkyně Olgy Hepnarové byla erotickým idolem nejen filmových kritiků. Její fotka na plakátu se často připodobňovala k Natalii Portman. Panuje také (často ověřený) stereotyp, že Polky to s módou umí lépe než Češky. V tomto případě se to bohužel nepotvrdilo, nuda, nuda, čerň.

Aňa Geislerová

Společně s Adelou Banášovou, Janou Plodkovou a Marthou Issovou jednoznačně nejlepší look večera. Poloprůhledné šaty s květinovou výšivkou jsou nejen podle aktuálních trendů, ale jejich retro prvky souzní se 40. lety, tedy odkazují na Aninu roli ve filmu Anthropoid, který se o ceny rovněž ucházel (a bohužel proměnil pouze jedinou nominaci).

Jana Plodková

Šaty od Maxe Azrii, tvořícího pod značkou BCBG, oblékla kromě Zuzany Stivínové a Jany Plodkové i Vanda Hybnerová. Styl róby ale seděl nejvíce právě Janě Plodkové, jejíž typ extravaganci v podobě v Čechách šatů s průstřihy hravě unese. Skvělá je i kávový servis Modernista připomínající kabelka. Výhrady mám jen ke kudrlinám, které vyznívají úplně zbytečně.

Jenovéfa Boková a Eliška Křenková

Mladé herečky, o kterých je stále více slyšet, nezklamaly svým oblečením ani make-upem a účesem. Obzvlášť ten Jenovéfy celkový styling se povedl, zásluhu na tom mají také náušnice, které odhaduji na starší kolekci z H&M.

Martha Issová

Herečka je neoficiální tváří výše zmíněných návrhářek Chatty, protože jejich oblečení nosí na většinu oficiálních příležitostí. Včerejší večer nebyl výjimkou. Marthě výrazné barvy sluší, drobná postava zase dobře koresponduje s architektonickým členěním róby. Její vzhled působí v dobrém slova smyslu světově, nikoliv jako podceněná provinční snaha.

Nikola Lörinczová

Nikola (zatím) není slavnou celebritou, ale navzdory mladému věku je hvězdou na poli českého kulturního public relations. Její agentura Piaristi se stará o mediální obraz Českého lva a Nikola rozumí nejen své práci, ale také designu. Na večer ji oblékala mladá designérka Monika Krobová, chválím za sladěné boty a rtěnku.

anit@fashionbook.cz