Dostupná kosmetika, která vážně funguje: díl I.

14. 3. 2017 Rubrika: Beauty Štítky: , , ,

Sdílet: Facebook Twitter

text: Anit
photo: archiv firem, Pinterest

 • Výběr šéfredaktorky fashionbook.cz z kosmetiky, kterou seženete v drogerii za pár korun.
 • Všechny produkty byly vyzkoušeny doslova na vlastní kůži.

 

Nevím, jak to máte vy, ale čím jsem starší, tím míň chci utrácet. Už nepotřebuju žádné brandy, aby mi pomáhaly s mým statusem. Chci mít jen pohodu, vypadat hezky a číst hodně knih. Různí se jen pořadí.

Taky se nechci upravovat několikrát denně, ráno mám na líčení zhruba 20 minut a potřebuji, abych do konce dne vypadala upraveně. Když jsem byla kosmetická redaktorka v tištěném časopise, dostávala jsem spousta kosmetiky zdarma a mohla vše vyzkoušet. Dnes už dobře poznám, za co se vyplatí si připlatit a jaký produkt seženete za 100 Kč a skvěle vám poslouží.

Podělím se s vámi o svůj arzenál, ale nezapomeňte, že se jedná o mou zkušenost a názor. Ta vaše se může různit podle typu pleti, nároků, představ.

Kritéria testování

Produkty, které v tomhle článku doporučuji, jsem podrobila následujícím kritériím:

 • měly příjemnou konzistenci
 • intenzivní barvu/vyhovující krytí
 • vydržely déle, než jsem očekávala

Bestsellery mé kosmetické taštičky 

 • Rtěnka, Essence, odstín Be Happy, 59, 90 Kč: má příjemnou barvu, kterou i přes výrazný odstín můžu nanášet poslepu. Barva je jemnější, ale vypadá na rtech skvěle. Možná proto, že je tato rtěnka dost hydratuje. Vydržela mi při denním používání déle než rok.

 • Řasenka, Great Lash, Maybelline, 99 Kč: slaví už 45. narozeniny a není se co divit, že trhu vydržela tak hrozně dlouho. Dlouhé husté řasy nikdy nebyla moje silná stránka, spíš krátké a poměrně řídké. Díky kleštičkám na řasy a této řasence je mám podle svých představ: dlouhé, neslepené, husté. Řasenka se nedrolí, vydrží celý den. Nepoužívám tu voděodolnou, ale v dešti ani sněhu se nerozpíjí.

 • Tekutá rtěnka, Rouge Edition, Souffle de Velvet, odstín 03, Bourjois, 299 Kč: sametová tekutá rtěnka, co je matná, má intenzivní odstín, nerozpíjí se, nenechává otisky na zubech, šupinky na rtech. Jeden z mých nejoblíbenějších produktů vůbec.

 • Kajalová tužka, odstín 01, Douglas Make-Up, 219 Kč: stejně jako potřebuje trench-coat v šatníku, musíte mít černou tužku v kosmetické taštičce. Nebo, alespoň já. Platit za ní 500 Kč se mi nechce, často bojuju s tím, že jsou tuhé, musím je před použitím zahřát. Pokud jsou automatické, mají moc mastnou konzistenci. Výše uvedenou jsem podrobila testu 8 hodinového nošení, která obnášela běh na vlak a pobíhání po městě. Nerozpila se, příjemně se aplikuje, používám ji denně.

 

 • Set pro úpravu obočí, Miss Sporty, 79 Kč: bez nalíčeného obočí si připadám dost nahá. Léta jsou používala dražší značky jako Bobbi Brown či Benefit, jednou jsem si ale zapomněla právě tenhle produkt a potřebovala jsem se rychle (a levně) nalíčit. Vlítla jsem do drogerie a koupila si set, kde je vosk i stíny. Barva byla intenzivní akorát, ke konci dne jsem stále měla obočí (rozumějte- nalíčené). Poměr-cena-výkon několikrát překročil očekávání.

 • Fixační sprej na make-up, Maybelline, 189 Kč: dříve jsem žádné fixátory nepoužívala, proto nemám srovnání. Dočetla jsem se na jiných recenzích, že s ním uživatelky nebyly spokojené. Já jsem ale nadšená! Funguje tak, že na závěr líčení jím make-up ze vzdálenosti 20 cm poprášíte, klidně několikrát. Jako první mi během dne odchází tvářenka, po použití tohoto fixačního spreje ale vydržela, od 10 ráno do 8 večer, stejně jako korektor pod očima.

 

 • lak na nehty, odstín Beautiful Woman, Douglas, 199 Kč: nejupravenější manikúru máte samozřejmě díky profesionálům a laku Shellac, co vydrží 10 až 14 dnů. Podezírám všechny výrobce, když na lak nalepí etiketu, že má „gelový efekt, co dlouho vydrží“. Ale tenhle lak mi vydržel týden, byl extrémě lesklý, přežil domácí práce, manipulace s klíči a hlavně velmi rychle zasychá.

 

 

Sdílet: Facebook Twitter