MBPFW: den 2&3

20. 3. 2017 Rubrika: Fashion Štítky:

Sdílet: Facebook Twitter

text: Anit
photo: MBPFW, Instagram

  • Pražský týden módy kulminuje, ale všichni se řídí heslem: více je více.

Rozhodla jsem se psát výhradně telegraficky, protože nestíhám žít svůj život a ještě ten mikrokosmos, co se odehrává ve 3. patře Obchodního domu Kotva. „Některý lidi vypadají vážně blbě, ale v tom červeným světle vlastně všichni dobře,“ pronese téměř zenový koán mladý hudebník ke své celebrití moderátorské partnerce. Bohužel neslyším další postřehy, protože se rozduní hudba přehlídky.

Nová kolekce Lukáše Macháčka #mbpfw#menstyle#Prague#Fashion#2017

Příspěvek sdílený Adam Maturkanič (@adam_maturkanic),

Petra Ptáčková podle očekávání předvedla kolekci, která možná bude časem součástí nějakého muzejního inventáře. Pro mě je tak složitá, že jí vůbec nerozumím. Rozhodně to není oděv v původním smyslu slova.  CHATTY ukázaly opět velmi propracovanou kolekci, která navazuje na jejich předchozí práce, jsou věrné svému rukopisu, ale dokáží pracovat s originálními inspiracemi. Čest jejich krejčovině a přeju jim, aby designérky dostaly více příležitostí také na zahraniční scéně. Česká firma Blažek vyměnila Leoše Mareše za módního ředitele ELLE Jana Králíčka, který se nestal tváří značky, ale vymyslel styling přehlídky. Vypadala dobře a na úrovni, škoda, že takhle se zákazníci Blažka zatím neoblékají. Možná se to tak stane, až dodají více podobného zboží do regálů svých obchodů.

Přibylo lidí, co se chtějí předvádět, a taky strašně nahlas mluví. Většinou vypadají, že se dobře baví. Už se nemračí, tak proč nejsem pořád spokojená? Jan Černý baví všechny, ale já se nemůžu zbavit dejavu, že jsem to už viděla jinde a dřív.

Tým fashion weeku se pořád usmívá, s trpělivostí vše vysvětluje a najde si na vše čas. Soucítím s nimi a nechtěla bych být nikdy v jejich kůži. Během defilé málokdo tleská, protože všichni natáčí všechno na Insta stories. Což je mimochodem záležitost, která pohřbila Snapchat. Kdy se Ina T. stačí převlékat?

Sdílet: Facebook Twitter