Home / Life & style  / Fashion  / Xochitl West: mohu pomoct rozhodnout, co si na sebe vezme Beyoncé

Xochitl West: mohu pomoct rozhodnout, co si na sebe vezme Beyoncé

„Chodí k nám jedna stylistka Beyoncé, která má svou stylistku na denní akce a jinou na večerní. Taky tým Rihanny, Nicky Minaj a spousta dalších."

  • Xochitl West vyhledává návrháře po celém světě, aby je přivezla do butiku H. Lorenzo v Los Angeles, kam chodí nakupovat také stylisté nejznámějších celebrit.
  • Po pařížském i londýnském fashion weeku přijala pozvání na ten pražský.
  • Z česko-slovenských značek ji zatím nejvíc oslovila Nehera a Petra Ptáčková.

Její jméno pochází z aztéčtiny, protože je napůl Mexičanka, napůl Švýcarka. Studovala módu, cestovala po světě jako DJ, až zakotvila v Los Angeles, kde pracuje pro vyhledávaný obchod H. Lorenzo. Ten zastupuje opravdu vybrané designéry: od A.F. Vandervorsta, Anne Demuelemeester, Boris Bidjan Saberi po Yeezy od Kanye Westa.

Když se řekne móda v L.A., hned si představím Hollywood. Nedovedu si představit, že se tam nosí móda ve smyslu umění. Vyvedeš mě z omylu?

Ano, protože H. Lorenzo- obchod, pro který pracuji, skutečně nezastupuje žádné mainstreamové značky. Vybíráme takové designéry, aby odpovídali stylu našich klientů. A jejich hlavní kritérium je: odlišovat se. Čím avantgardnější, tím lepší.

@melittabaumeister // shop.hlorenzo.com #melittabaumeister #hlorenzo

Příspěvek sdílený H. LORENZO (@h_lorenzo),

Kdo jsou vaši zákazníci?

Je to různé. Od bohatých dětí, co mají vkus, po zákazníky, co k němu dozráli věkem. Velkou část představují stylisté celebrit.

 

Nikdy jsem ale si nevšimla, že by hvězdy nosily na červený koberec nějaké alternativní značky.

Jo, to je pravda. Oblékání na červený koberec podléhá jiným pravidlům. U nás nakupují stylisté pro celebrity na jejich soukromé účely, videoklipy, koncerty nebo akce, kde vážně chtějí vyčnívat, jako je třeba MTV Awards.

Můžeš prozradit, kdo se u vás třeba obléká?

Chodí k nám jedna stylistka Beyoncé, která má svou stylistku na denní akce a jinou na večerní. Taky tým Rihanny, Nicky Minaj a spousta dalších.

Takže, když si vybereš na pražském fashion weeku nějakého návrháře, kterého bude váš butik zastupovat, existuje šance, že ho bude nosit třeba Beyoncé?

Ano, to je klidně možné. Ona i Rihanna rády experimentují, nejde jim o značky, ale o nápad. Vezmou si na sebe něco no name, co se pak stane rychle hitem.

Už máš tip na českého designéra, kterého třeba přivezeš do Los Angeles?

Spolupracujeme už s Neherou, dříve jsme zastupovali Petru Ptáčkovou a jsem na její práci opravdu zvědavá. (Pozn. redakce: rozhovor s Xochitl West proběhl včera před přehlídkou Petry Ptáčkové). Její oblečení má nápad, odlišuje se, zároveň mi připadá technicky kvalitně zpracované. Což je strašně důležité, naše klientela je na kvalitu opravdu vysazená. Nemůžeme jim prodat nic, za co se nedokážeme zaručit.

Říkala jsi, že hlavní kritérium oblečení, co vybereš, je, že musí být jiné. Co to ale v dnešním světě znamená?

Někdy mám pocit, že se vynoří nějaký trend, a pak ho začnou ostatní kopírovat. Jako retro 90. let, klubová móda, blázniviny, se kterým přišlo Vetements. Chápu, že tenhle trend vznikl právě v Paříži, kde jsou všichni tak uhlazení, chic a na úrovni. Pak přijde značka jako Vetements a vnese tam rebelii, drzost a volnost. Stejný koncept ale nemůže aplikovat 20 dalších lidí.

 

#VETEMENTSxCHAMPION @ajmukamal

Příspěvek sdílený VETEMENTS (@vetements_official),

Jací návrháři jsou, kromě Vetements, právě v kurzu?

Čínští designéři, v Los Angeles je po jejich tvorbě obrovská poptávka.

💙 Xiao Li AW17 💙

Příspěvek sdílený Xiao Li (@xiaoli_studio),

Společně jsme se smály, že jsme klubovou módu zažily jako teenagerky a její návrat neseme dost bolestně. Jaké trendy podle tebe přijdou pak?

Myslím, že už to docela opadává, navíc to není jediná tendence. Máš tu trendy inspirované metalem, gothiky, sportovní inspirace se pořád drží. Vždy záleží na kontextu, v jakém prvky z minulosti použiješ. Samozřejmě, vše se bude pořád recyklovat, to je podstata módy. Otázka ale je, jak. Když se dívám na přehlídku, je pro mě hodně zásadní, zda má každý ten model dobrý styling.

 

anit@fashionbook.cz