Home / Life & style  / Fashion  / Jakub Polanka: Fax OFF!

Jakub Polanka: Fax OFF!

When you not influencerka, but chceš nosit Polanka

  • Přehlídka Jakuba Polanky uzavřela prezentace kolekcí na MBPFW podzim/zima 2017
  • Na mole se také objevila Jana Plodková, módní redaktor Martin Váša, Veronika Hejlíková.

Během své kariéry v Praze i Paříži si Jakub Polanka vydobyl renomé návrháře, který dokáže pracovat s emocemi a inspiracemi v oděvu s takovou lehkostí, že mu mohou ostatní jen závidět.

Jeho přehlídky jsou každou sezónu očekávané také proto, že nikdy nejsou nudné. Ať už pracuje s motivy Prahy, muslimské čtvrti v Paříži či pocty své babičce, Polankův potenciál je především o emocích, které dokáže do svých oděvů i choreografie přehlídky, přenést.

Ačkoliv spousta českých fashion VIP muselo odkvačit do Stavovského divadla na předávání cen Czech Grand Design, jeho show si nenechala řady jiných ujít. Jako třeba Dara Rolins s Rytmusem, kteří nezklamali a briskně „si zrobili selfičko“.

Nejen pro mě měla Polankova přehlídka nejlepší atmosféru z celého fashion weeku. Velkou roli hrála hudba, a také to, že závěrečné defilé modelky a modelové proskotačili a diváci na chvilku nechali orgií s mobilem, aby tleskali do rytmu. Jedině Dominik Feri zřejmě dělal virtuální politiku.

Polanka proběhl celým molem, ani na vteřinu se nepřestal usmívat a potvrdil svou pozici českého wunderkinda. Nálepky, která mu v minulosti tolik uškodila, ale zároveň je pravdivá. S hravostí, kterou mívají jen extrémně talentovaní lidé, představil značný počet modelů, co stylově i barevně navazují na jeho předchozí tvorbu. I přes jejich invenčnost jsou nositelné a slušivé. Jsem ready to wear it teď hned!

Možná se mi to splní, protože Jakub Polanka ve spolupráci s nákupním portálem Bibloo uvede dostupnější kolekci. Nese název Fax Off. Tričko měla na mole nejen modelka Sara Antal, ale mezi diváky také redaktorka a blogerka Adéla Mazánková, fotografka Paulina Maťová, Youtuberka Annet Charitonová a její sestra Kristen. Poprvé v životě lituju, že nejsem influencerka, jen abych měla Fax Off na hrudi.

Geniální poselství pro dnešní dny, kdy příliš řešíme, co si myslí ostatní. Radši nevyžádané názory odfaxuju a půjdu skotačit jako Polanka a jeho modelové.

anit@fashionbook.cz