Home / Life & style  / Beauty  / Jarní parfémy, kterými nebude vonět každý

Jarní parfémy, kterými nebude vonět každý

Chcete vonět jako gentlewoman nebo knihovna?

  • Vůně, které znají většinou jen parfémoví fajnšmejkři.
  • Všechny jsou k dostání v České republice.

Byredo: Bibliotheque

EdP 100ml za 4350 Kč, prodává Ingredients

Zakladatel švédského parfémového domu Byredo Ben Gorham se rozhodl vyhovět početným žádostem a přetvořit nejpopulárnější svíčku  do podoby parfémové vody. V limitované edici je k dostání jen na několik měsíců. Magickou atmosféru knihovny a vůni papíru vyjádřil prostřednictvím  švestky, broskve a fialky, které umocňuje pačuli, kůže a vanilky.

Kilian: Black Phantom-Memento Mori

50 ml plnitelný flakon za 7 100 Kč, prodává Ingredients

Nejnovější vůně nejvíc sexy parfuméra se nese v oparu irské kávy. Samotné slovo „káva“ prý v arabštině znamená temný, a takový je i sama vůně. Jsou zde přítomné dřevité podtóny santalového dřeva, cukrová třtina i vetiver z Jávy. Tenhle parfém chce nosit drama queen i věčný filosof života. Samotný název Memento Mori totiž odkazuje ke středověkému připomíná si pomíjivosti života.

 

Serge Lutens: Five O’Clock Au Gingembre

EdP 50ml za 2590 Kč, prodává parfumerie Douglas

Francouzský čaroděj Lutens vytvořil vůni plnou protikladů: je orientální, ale zároveň svěží. Děje se tak díky čaji, bergamotu, pačuli, zázvoru, skořici, kakau i pepři. Jako většina niche parfémů, tak je i tenhle unisexový. Na mužích se rozvinou většinou víc těžší nóty, na ženách ty vzdušnější.

Juliette Has A Gun: Gentlewoman

EdP 50 ml, prodává parfumerie Douglas, info o ceně v obchodě

Za značkou stojí vnuk Niny Ricci Romano, který je parfumérem samoukem. Baví ho ženy, co si jdou za svým, nenechají se vměstnat do škatulek a kašlou na názory okolí. Tváří značky je hudebnice a modelka Lou Doillon. Gentlewoman je považovaná za feministickou vůni inspirovanou kolínskou, protože i přes svou ovocně-květinovou vůni, má výrazný „osten“. Je svěží i trpká zároveň, což z ní dělá našeho jarního favorita.

anit@fashionbook.cz