Home / Life & style  / Art & Books  / Knihy pro deštivé jarní dny

Knihy pro deštivé jarní dny

Doporučujeme novinky i tituly, co nejsou ještě notoricky známé.

  • V nestabilním počasí se stále můžete spolehnout na starého dobrého kamaráda- knihu!
  • Doporučujeme novinky i tituly, co nejsou ještě notoricky známé.

 

Erlen Loe: Doppler

Norský spisovatel nás přivádí do lesa, kde hlavní hrdina Doppler spadne z kola. Zdánlivě bezvýznamná událost ho přivede do velké krize, kterou řeší tím, že zavrhne svůj dosavadní život. Opustí manželku, děti i pohodlí a vydává se znovu do hvozdů. Jeho jediným společníkem je losí mládě Bongo, kterému Doppler zabil matku kvůli masu. Tenhle román je vzpourou proti společnosti i zhmotněním osamělosti. Zalíbí se všem, kteří mají plné zuby konvencí a slovního spojení „mělo by se“.

Mariusz Surosz: Ach, ty Češky!

Naši polští sousedé se o nás prý zajímají mnohem více než my o ně. Tahle kniha je toho důkazem, kdy ji polský novinář věnuje českým ženám, konkrétněji osmi z nich. Těm, co se nebály vzepřít převládajícímu mínění či politickému režimu. Mezi hrdinkami najdete Věru Čáslavskou, Adinu Mandlovou, modelku a farářku Petru Šáchovou, výtvarnici Zdenu Kolečkovou, vdovu po pilotu RAF Getrudu Rosu Bryksovou či komunismem perzekuovanou historičku umění Růženu Vackovou.

Amos Oz: Jidáš

Tip od šéfredaktorky Anit, který nedávno vyšel ve skvělém překladu Lenky Bukovské a Mariany Fischer, je příběhem lásky a zrady. Jeruzalém, začátek 60. let. Mladík Šmuel musí kvůli finanční nouzi odejít ze studií, kde má rozpracovanou bakalářskou práci o vztahu Židů a Ježíše Nazaretského. Přijme práci společníka profesora Geršona Walda, se kterým má každý večer diskutovat o všem, co si bude chromý stařec přát. Mistrovsky vykreslená melancholická atmosféra, bezvýchodnost i smutek. Tahle kniha vás pohltí, slibujeme.

jitka.cechova@seznam.cz