Home / Life & style  / Beauty  / Korejský rituál krásy: Šílenství, nebo to stojí za to?

Korejský rituál krásy: Šílenství, nebo to stojí za to?

Mánie, která slibuje nejdokonalejší pleť pod sluncem.

  • Svět krásy a kosmetiky momentálně ovládá trend péče, který k nám přichází z Jižní Korei.

 

Všimli jste si, že řada Korejek vypadá výrazně mladší, než jaký je jejich skutečný věk? Důvodů je několik: obecně mají mastnější pleť, na které se dělají vrásky později, žijí ve vlhčím klimatu, jsou zvyklé na jiný typ jídelníčku, ale jsou často posedlé péčí o pleť.

Odličování

Kolika přípravky odstraňujete make-up? Někdo pouze kokosovým olejem, jiný dává přednost micelární vodě či hydratačním mlékům. Korejský odličovací rituál čítá 10 kroků. Možná se tak děje, že žijí ve výrazně znečištěnějším prostředí, jsou posedlé velikostí a čistotou svých pórů a představou, že jejich obličej musí připomínat i v 50 letech růžové poupátko. Nejdřív tedy odstraní make-up a řasenku jedním přípravkem, pak přijde čištění obličejovým olejem a teplou vodou. Následuje čištění pěnovým čističem, který zabrání nečistotám, aby se usadily v hlubší vrstvě pokožky. Ještě jste se neunavili? To je dobře, protože pokračujeme dál v krasojízdě: naneste cukrovou masku na nos, čelo a bradu. Dále Korejky aplikují toner, po něm vyživující hydratační mlhu, až pak se ke slovu dostane sérum proti stárnutí, gelová maska na rty a oční okolí, oční krém a konečně vyživující noční krém. Uff.

Správná aplikace přípravků během dne

V případě, že na pleť používáte víc produktů, co nanesete jako první? Pomůže vám přehledná tabulka. Jestli nechcete aplikovat nic, popřípadě Indulonu, není problém a nikdo vás soudit nebude.

Produkty, které můžete vyzkoušet, vypadat lépe a nezbláznit se z toho

 

Čistící mýdlo na pleť, Erborian, 399 Kč, Marionnaud

Obsahuje výtažky z bylin a uhlí, které má matující účinky. Naneste na navhlčenou pokožku a jemnými krouživými pohyby vmasírujte, pak opláchněte. Používat můžete s čistícím kartáčkem.

Hydrogelové kapsle pro zmírnění mimických vrásek okolo rtů, Dr Jart+, 270 Kč, prodává parfumerie Sephora

Dodávají pocit vypnutější pleti, protože obsahují Volufilin, který se získává z rostlinných výtažků a umožňuje pleť vyhladit. Korejci říkají oblasti krku a brady, kam máte na 30 minut náplasti nalepit, oblast srdce.

Odličovač z vaječných bílků a žloutků, Too Cool for School, prodává parfumerie Sephora, 490 Kč

Korejky vaječnou kosmetiku milují, protože je zdrojem proteinů a podporují tvorbu kolagenu. Doslova našlehaný odličovač je k pleti velmi šetrný, jeho drobné částice odstraňují přebytečný maz.Výtažek z bílku pročišťuje, zpevňuje a rozjasňuje, výtažek ze žloutku zanechává pleť hydratovanou.

 

Hydratační gumová maska, Dr. Jart+, 290 Kč, prodává parfumerie Sephora

Celulózové pleťové masky asi znáte, ale tahle gumová představuje novou generaci. Vypadá vtipně, ale příjemně si s ní odpočinete.

Dvojice pěn k pročištění póru, Caolion, 650 Kč, prodává parfumerie Sephora

Jedna maska póry roztáhne a usnadní čištění, druhá zase zchladí a stáhne.

Maska na noc, Tonymoly, 390 Kč, prodává parfumerie Sephora

„Pandí“ maska, která ale slibuje, že se probudíte a budete vypadat úplně odlišně od tohoto roztomilého zvířátka. Bylinné výtažky mají pleť barevně sjednotit a rozzářit ji. Večer ji v tenké vrstvě nanesete, pak opláchnete.

 

 

anit@fashionbook.cz