Home / Life & style  / Art & Books  / Nejhezčí knihkupectví světa

Nejhezčí knihkupectví světa

Řeknete: áách!

  • Tokio, Auckland, Santorini i Miláno. 
  • Prázdninové destinace, kde určitě nevynechat návštěvu obchodů s knihami, co dostanou vaše oči navrch hlavy.

Představte si, jak ležíte v horkém letním dni v hamace. To ješte není všechno, místo vašeho odpočinku se nachází v chladivém sadu, slyšíte zurčení fontánky a na stolku stojí vychlazený Aperol. Svět je příliš krásné místo k bytí, projede vám ten moment hlavou. Aby ne, když existuje ještě tak dokonalá vymoženost, jako papírová kniha.

Kšá, kšá vy všichni, kdo si berete na dovolenou čtečku. Chlubíte se, že se tam vejde kvadrilión knih, ale copak jste zapomněli na požitek opravdového fetiše? Na to, jak mocný je pocit vzít si knihu do ruky? Ohmatat její obálku?

Byznys s knihami je prý v krizi, ale knihkupectví, které vám chceme níže představit, to neřeší. Možná skrytě, ale navenek jsou nádherná, jako ten letní den. V zahradě, hamace, s Aperolem a hlavně knihou.

Knihkupectví Utrecht, Tokio

Našinec jezdí do Japonska stále častěji, protože zjistil, že není tak ukrutně drahé. Utrecht je zvláštní jméno pro prodejnu knih o umění, které tu mají i v angličtině a dalších jazycích.

Book/Shop, Auckland

Nový Zéland je sice na druhém konci světa, ale už není pro nás tak mimo. Řada lidí sem jede nejen trhat jablka, ale třeba na svatební cestu. V Book/Shopu si můžete koupit nejen knihu, ale i čtecí lampu, poličku, plakát a nádherné papírenské výrobky. Sledovat můžete také jejich blog, který nabízí seznamy knih, co si musíte přečíst a další inspiraci.

Atlantis Books, Santorini

Knižní ráj na terase řeckého ostrova s nádherným výhledem na moře. Právě zde si můžete číst v pohodlných židlích či hamace. Obchod založili před 30 lety dvojice Angličanů, které překvapilo, že na Santorini není vůbec žádné knihkupectví. Kuriozita: za 15 tisíc Euro si tu můžete koupit první vydání Hobita.

Libreria Verso, Milano

Obchod s nezávislým duchem vymyslela parta přátel: redaktorů, vydavatelů a překladatelů. V nabídce je spousta niche titulů, o kterých byste jinak neměli šanci slyšet. Sympatické jsou také workshopy pro děti a bar, kde si můžete s knihou vypít lahodné espresso.

 

 

klara.hrabetova@yahoo.com