Home / Life & style  / Jak se chovat na návštěvě u lidí, kterým se právě narodilo miminko

Jak se chovat na návštěvě u lidí, kterým se právě narodilo miminko

Co vzít: jídlo. Co nebrat: rady.

  • Před pár dny porodila nejen Beyoncé, ale i spousta dalších lidí.
  • Máte takové ve svém okolí? Chcete se podívat na mini člověka a jeho rodiče?
  • Třeba vám přijdou vhod následující (nevyžádané) rady.
  1. Plně se přizpůsobte času nové rodiny. Miminka v šestinedělí ještě nemají pevný rytmus, takže je těžké určit dopředu kdy jí, spí a jakou budou mít náladu. Na rovinu, ta se nedá často předvídat ani u dospělých jedinců. Určitě jste strašně busy, ale snažte se akceptovat hodinu, kterou vám určí.
  2. Nečekejte žádné pohoštění. Novopečení matka a otec jedou na vlně lásky, štěstí, obav a úzkosti o miniaturního tvorečka. Nemají čas se zabývat tím, co si dáte k pití či, nedej bože, k jídlu. Sami totiž své stravování a pitný režim momentálně moc neřeší. Aby se ale bezdětní nevyděsili, většinou tím nijak netrpí, zaměstnávají se totiž lepšími záležitostmi.
  3. Přineste něco dobrého k jídlu. Nejlépe se dopředu zeptejte, na co by matka a otec miminka měli chuť. Jestli neumíte vařit, vhod přijde i čokoláda, bonboniéra nebo pizza.
  4. Nedávejte nevyžádané rady. I když máte deset dětí, jste správci Mimibazaru nebo se považujete za pediatra a porodníka amatéra. Nikdo na to není zvědavý, navíc hrozí, že si poštvete dítětem obdařené příbuzné či kamarády proti sobě.
  5. Řekněte, že je miminko nádherné. I kdyby vypadalo jako z pohlednice Hitlerjungend nebo vtělení panenky Chuckie. Jeho matka ho nosila 9 měsíců, a pak jí čekalo dost náročné vypuzení potomka. Takže, vaše estetické normy stranou.
  6. Přineste dárky. Lidé, kteří se starají o nového člověka, mají před sebou náročný úkol. Jestli je máte rádi, oslaďte jim to svou pozorností a trochou peněz.
  7. Neptejte se na všetečné dotazy. „Proč kojíš?“ „Proč nekojíš?“. „Kdy můžete mít sex?“ „Bolí porod hodně?“. „Proč lidi mají děti, když je to všechno tak hrozné?“.

 

Tipy na dárky pro rodiče malého miminka

Suchý šampon s ovesným mlékem. Když náhodou není čas či dostatek sil si umýt vlasy, tenhle produkt skvěle funguje,nedráždí pokožku hlavy a absorbuje nečistoty jako houba. Klorane, 195 Kč

Mrazem sušené ovoce přijde vhod, když noví rodiče potřebují něco uzobávat, aby doplnili energii. Svět plodů, 205 Kč

Župan, co si mohou matka s otcem střídat. Ideální pro dny, kdy potřebují být celý den doma, ale zároveň si připadat esteticky na úrovni. Zoot, 1439 Kč

Rozjasňovač kruhů pod očima. Je to trochu „vošajstlich“ dárek, protože se rodiče mohou urazit, že je upozorňujete na jejich nedostatky. Ale na druhou stranu, tenhle produkt opravdu dobře funguje. Eye Luminizer, Max Factor, 255 Kč

Bio celulózová maska s motivem mořské vydry vypne kůži otce i matky během pár minut. V koloběhu péče o někoho jiného se totiž rodiče také někdy chtějí starat sami o sebe. Douglas, 139 Kč

 

 

anit@fashionbook.cz